Wpis z mikrobloga

Pod koniec sierpnia poszedłem na l4, będąc jeszcze na umowie o pracę. Nie dostałem nowej umowy, więc zwolnienie przedłużałem do 9 stycznia 2021. Jeszcze nie dostałem pracy. Na początku listopada ZUS wypłacił mi chorobowe za połowę sierpnia, cały wrzesień i początek października. Za pozostałe miesiące (reszta paździenika - 9 stycznia) nie dostałem jeszcze kasy. Słyszałem, że wystarczy jednorazowo zgłosić wniosek L-10, a kolejne zwolnienia będą zgłaszana automatycznie. Muszę ponownie zgłosić L-10 za późniejsze zwolnienia? Przysługuje mi to nadal, gdy nie kontynuuję już L4 i nadal nie mam pracy?
#zwolnienielekarskie #zwolnienie #zus #l4
  • 3
  • Odpowiedz
@Uzumymww: trzeba wnioskować każdorazowo o wypłatę zasiłku chorobowego za okres zwolnienia. Jak lekarz wystawi zła, to owszem jest ono widoczne w bazie ZUS, ale nic nie idzie z urzędu - musi być Twój wniosek.
Nie wiem co to l-10, ale podejrzewam że chodzi o z-10 i tutaj owszem ten druk wystarczy wypełnić jednorazowo.
Przy kolejnych zła można elektronicznie przez pue, albo na sali obsługi albo poczta nadesłać:
- albo wydruk
  • Odpowiedz