Wpis z mikrobloga

#nintendoswitch #nintendo #switch

Od niedawna jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Pstryczka. Szczęśliwym, bo posiadam, a nie, bo research cen gier zrobiłem dopiero po zakupie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tzn. tragedii nie ma, ale najciekawsze gry choć mają kilka lat wciąż kosztują jakby ich premiera była wczoraj.

Ale widzę, że na zagranicznych eShopach trafiają się grube promocje. Hollow Knight za mniej niż 8zł, gdzie u nas ponad 50, czy masa innych gier, gdzie różnica w cenie to nawet 90%.

I tu pytanie - z jakich regionów można u nas kupować gry.
Oczywiście wiem, że trzeba zmienić region w koncie i można być każdym... ale w jakim kraju zakupy nie są problematyczne - bo np. znajomy odradzał mi Argentynę, ale nie był w stanie powiedzieć czemu. Po prostu tak przeczytał, ale powodu też nie zna.

Szczególnie mnie interesuje w jakich krajach można płacić PayPalem? I czy np. mogę kupić grę na Enebie czy innym Gamivo na region X, zmienić tylko region u siebie na koncie, aktywować i "wrócić" do Polski i wszystko będzie działać?
W doładowania zagranicznego portfela raczej nie chce mi się bawić, bo widziałem, że trzeba konto wyzerować inaczej się nie wróci - chyba, że coś źle przeczytałem albo się zmieniło.
  • 8
@Quimeen: brzmi dobrze... ale wiem, że nie sprzedam. :D
Niemniej gry kluczowe pewnie kupię, nawet kolekcjonersko - Mariany, Zeldy itd.

eShop rozważam pod kątem gier "nieekskluzywnych".
@Koczi_92: Z kupowaniem z innych regionów to raczej średnio. Ludzie polecają założenie osobnych kont dla każdego innego regionu z którego będziesz kupował. Pare dni temu kupiłem giftcard dla meksyku w enebie i działa bez problemu. Niestety po zakupach zostało mi 0.05MX$ i nie mogę zmienić regionu na Polskę :/ Pisałem już parę razy do supportu nintendo w DE i Uk prośbę o wyczyszczenie konta ale póki co zero odzewu. Mam nadzieję
@Koczi_92: zmieniasz lokalizacje konta na Nintendo i jazda kupujesz z eshopa, nie ma żadnej komplikacji. Jest po prostu pare regionów którę sa problematyczne, w Argentynie ni #!$%@? nie kupisz, bo oni mają dziwne akcje z kodami (chyba, że znasz kogoś z Argentyny kto Ci kupi xD), w Usa nie możesz zostawić kasy na końcie bo zostaniesz tam i nie bedziesz mógł się przenieść, Meksyk też jakieś machlojki. Ja ze swojej strony
@Koczi_92: tak jak Pan OmarBongo napisal. W argentynie kupujesz kody przez strone WWW, ale nie zaplacisz tam zadna karta platnicza wydana poza Argentyna.

Z usa i mex (na mex dziala PP z usa) kupisz, pod warunkiem ze zalozysz paypala na adres amerykanski, najlepiej alaska gdzie jest 0% sales tax. Problemem jest to, ze nie wszystkie karty paypal amerykanski akceptuje. Ja nie moglem dodac revolut, ani zadnych innych podobnych, nie przeszla kredytowka,