Wpis z mikrobloga

@merciless85: jeden rabin powie tka, drugi powie nie. Serio jeśli chodzi o ocieplenie poddasza to mam wrażenie ze nie ma dobrej i złej odpowiedzi. Po prostu trzeba się na coś zdecydować i mieć świadomość wad i zalet tego rozwiązania
@login_wykopu: Pewnie wyciąć( ͡° ͜ʖ ͡°).
@bb89: Ja bym u siebie zrobił jednak wełnę, bo nie chciałbym w razie pożaru mieć poddasza w pianie. Klientom reż raczej odradzam ale nie upieram się przy wełnie. Przy pianie na pewno szczelniej.
@merciless85: Piana ma fajna zaletę w postaci przenikalności cieplnej, łatwości aplikacji i szczelności takiej izolacji cieplnej. Ale z drugiej strony substancje używane do produkcji i utwardzania takiej piany mnie odpychają. Wełna też nie jest idealna (pylica i kancerogenność[podobne do azbestu]) ale przy odpowiednim zabezpieczeniu dróg oddechowych przy montażu można być spokojnym.
@bambus94: Przecież piana otwartokomórkowa (zamknięto komórkowej na poddasze nie możesz stosować) ma współczynnik przenikania na poziomie 0.035 do 0.040, a możesz kupić wełnę o współczynniku przenikania 0.033. Poza szczelnością i szybkością wykonania większych zalet nie widzę.
@merciless85: To są dane laboratoryjne, a jak wygląda faktyczna lambda wełny po ułożeniu między krokwiami? Mostki termiczne, zbijanie się wełny (przy nieumiejętnym układaniu).
Ja wciąż jestem za wełną.