Wpis z mikrobloga

Mirki niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego mimo umowy handlowej UK z Unią od 1 stycznia paczki muszą przechodzić przez urząd celny? DPD cofnęło mi wszystkie paczki wysłane jeszcze w starym roku, nowych bez numeru EORI i innych upoważnień nie wezmą. Nie wiem ocb, bo z jednej strony czytam newsy o wielkim pakcie handowym i sukcesie rządu Borysa , a z drugiej strony nic się nie zmieniło () Ma ktoś jakieś informacje/doświadczenia? #brexit #wielkabrytania #handel
  • 8
  • Odpowiedz
@Soundman: Jest pakt handlowy, podobny do tego z Kanadą gdzie też trzeba te wszystkie dokumenty mieć. Pakt głównie jest o tym, iż nie ma cła na produkty wytworzone w UE i UK.
  • Odpowiedz
@Soundman: prawdopodobnie nie była opisana co jest w środku dlatego cofnęli. Natomiast od 1 stycznia sprawdzają paczki i trzeba ewentualnie opłacić VAT. Ebay np. automatycznie pobiera VAT za przedmioty do £135
  • Odpowiedz
@wrzesien @patrol798: Akurat sprzedaję właśnie przez ebay i rzeczywiście transakcje na UK od 1 stycznia z automatu pobierają jeszcze od kupujących stawkę vat. Produkt wytwarzany w UE (przeze mnie). Czyli gdybym do środka wrzucił fakturę z ebay na ktorej widac pobrana stawke vat, mogłaby przejść bez całej odprawy celnej?
  • Odpowiedz
@Soundman: Jaką firma wysyłasz do UK oraz jak długo trwało dostarczenie ? Czy eBay pobiera VAT od każdej paczki z zagranicy nie zależnie od wartości ? Jaka jest pewność że vat nie zostanie doliczony po raz drugi w momencie dostarczenia paczki ?
  • Odpowiedz