Wpis z mikrobloga

#modelarstwo

Mireczki, polecicie jakąś tanią, wystarczającą myjkę ultradźwiękową do czyszczenia aerografu i okazyjnie biżuterii?

dodatkowy #rant, za cholere nie wychodzi mi malowanie Tamiya pędzelkiem, albo nie kryje ladnie, albo za bardzo rozcieńczę, albo smugi :(

Miłego czwartku!
  • 10
@Sarveil: Tamiya i pędzel według mnie średnio do siebie pasują - lepiej sprawdza się np. Vallejo. Które z kolei nie lubi się z aerografem i robi w nim błoto podczas malowania :)
@Sarveil: heh, znam ten ból, bo sam najchętniej bym się pozbył połowy tej chemii, która u mnie zalega. Ew. jak nie potrzebujesz dużych ilości do malowania, możesz ograniczyć się do kilku kolorów podstawowych (czarny, biały, żółty, czerwony, niebieski) i mieszać sobie wedle potrzeb.

@Tranq: No właśnie u mnie nawet flow improver średnio się spisuje, tzn da się malować, ale po jakimś czasie dysza się zapycha (mam 0.2 mm). A Tamiya
@Sarveil: Obejrzyj sobie na YT poradnik sklepu AGTOM, gdzie Tomek fajnie opowiada o przygotowaniu farby i modelu do malowania pędzlem. Jest też film, gdzie maluje P11c pędzlem i efekt jest lepszy niż niejeden mój po aero ... także ten.

Co do podkładu do aero - One Shot od MIGa. Polecam, mam szary i skubaniec maluje bez rozcieńczania. Fakt, że przy dłuższej pracy trzeba dyszę lekko przeczyścić ale to raczej wina mojego