Wpis z mikrobloga

Hejka,
Szukam gier dla dwojga. Graliśmy w Osadników z Catanu, ale nie da się ukryć, że większa liczba osób zwiększa tam satysfakcję z rozgrywki, a Rummikub i Monopoly już się trochę znudziły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak na razie znalazłem Azul, Patchwork, Neuroshima Hex, Seasons, 7 Cudów Świata:Pojedynek. Polecicie coś z tego lub dorzucicie jakiś tytuł godny uwagi?

#grybezpradu #planszowki #gryplanszowe
  • 27
  • Odpowiedz
Ja z listy bardzo polecam 7 cudów świata pojedynek, najlepsza krótka gra na dwie osoby jaka znam, do tego wydano dwa ciekawe dodatki zwiększające regrywalność i możliwości.


@Aerin: @kawa_z_kota: ja z kolei tej gry nie polecam, kompletnie mi nie podeszła, nie ma klimatu, nie stawia wyzwań, jestem trochę zawiedziony. Z plusów to jedynie zgrabne pudełko z fajną wypraską.

Ja polecam jak ktoś wyżej Terraformację Marsa.
  • Odpowiedz
Jak to nie stawia wyzwań?


@Aerin: wg mnie nie stawia, nawet jak nie masz produkcji surowców to możesz kupić za kilka marnych monet, czasem aż szkoda tracić kolejkę na "wybudowanie" karty z produkcją surowców.
  • Odpowiedz
@kawa_z_kota: zależy co lubisz bo wymienione tutaj gry różnią się od siebie fest.
Gry kooperacyjne są fajne - współpracujesz z drugą połówką aby pokonać grę, dyskutujecie, szukacie rozwiązań ale nie każdemu to pasuje (niektórzy się wkurzają że jak druga osoba śmie sugerować co ona ma robić) - czyli Ghost Stories, Robinson, Horror w Arkham
Terraformacja Marsa - ta gra ma niesamowity klimat, ale stosunkowo mało konfrontacji. Ot, dwie osoby układają sobie pasjansa i porównują punkty. To w dużym uproszczeniu bo jednak jest trochę mechanik gdzie ścigacie się o dane pole albo dopasowujecie build do tego co drugi gracz ma na stole
Neuroshima Hex - to zupełnie druga strona medalu. Mocno taktyczna z rozgrywką w pewnym sensie zbliżona do szachów - stawiasz piona z myślą na kilka ruchów do przodu, które pola warto kontrolować itd. Tutaj warto mieć na uwadze że podstawowa wersja ma 3 czy tam 4 armie, każdą kolejną należy kupić osobno.
7 cudów pojedynek - to może być dobry trop jeśli szukasz czegoś po Osadnikach - zbliżony poziom trudności, dość przyjemne
Carcassone - osobiście nienawidzę tej gry i zupełnie nie rozumiem dlaczego cieszy się taką popularnością. Dla mnie równie dobrze można grać w domino (podobny schemat działania). No ale moje zdanie w tym wypadku jest odosobnione bo gra zbiera pierdylion nagród i w ogóle każdy
  • Odpowiedz
@kawa_z_kota: Ja na 2 osoby polecam Aricola zagrałem w to już sporo partii z różową i dalej fajnie się gra. Neuroshime Hex też mam, ale to są rozgrywki na max pół godziny, tak jak wspominali ludzie wyżej mocno taktyczna, ale gra daje satysfakcje.
  • Odpowiedz