Wpis z mikrobloga

154 530 - 500 = 154 030

Data donacji: 13.01.2021
RCKiK Kraków, Rzeźnicza
Rodzaj donacji: płytki
Grupa krwi: ARh+
Prywatny licznik: 7700 ml (16 x krew pełna + 1 x płytki)

Pierwszy pościk w tej zabawie ;>
Pierwszy raz oddawałem płytki, (w poniedziałek zadzwoniłem zorientować się jak to wygląda i Pani powiedziała mi żebym powiedział kiedy mogę oddać [środa] no i ona zadzwoni jeśli będzie zapotrzebowanie, no i zadzwoniła), wie ktoś czy gdybym przyszedł sobie za miesiąc potencjalnie i chciał oddać płytki bez wcześniej uzgodnionej "zgody" to byłbym przyjęty? Bo zastanawiam się czy będę musiał dzwonić co 4 tygodnie, że zaś "jestem chętny", ktoś wie jak to wygląda w Krakowie?
2gie pytanie to takie, że czy Krakowie da się oddawać coś innego niż krew pełną/osocze/płytki? W skrócie chodzi mi o to że chciałbym jak najszybciej osiągnąć próg 18 litrów, 1 donacja płytek to pół litra, wiem że w teorii "białe krwinki" dają najlepszy rezultat (2L) ale tego tak hop siup chyba nie można sobie oddać, ktoś z Krk help?
3cie pytanie, 1 donacja płytek liczy się jego 500 ml krwi pełnej, ale pani w rejestracji powiedziała mi, że do PIT'u liczy się jako 300 ml, miała rację?
#barylkakrwi #krwiodawstwo #rckik #krew #krakow
RuXeR - 154 530 - 500 = 154 030

Data donacji: 13.01.2021
RCKiK Kraków, Rzeźnicza
...

źródło: comment_1610550072FYGsuaV9prMrFpghHWoXQa.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RuXeR:
Ad. 2 Zapytaj się czy jest możliwość oddania płytek razem z osoczem. To jest 650 lub 1000 ml za donację.
Ad. 3 Do PIT'u liczy Ci się przelicznik taki jak do PCK, przynajmniej ja jestem o tym przekonany.
  • Odpowiedz
@RuXeR:
ad.1 U lekarza zgłaszasz chęć oddania płytek, jak mają zapotrzebowanie to dzwonią i umawiają cię na konkretny termin (ja np. dziś pytałem, to lekarz powiedział, że mam zbyt niskie żeby mnie przyjęli na same płytki).
Co do przyjścia na Janusza z płytkami może być różnie, bo jest szansa że nie będę potrzebować i pobiorą krew pełną.
ad.2 Jest sens bawić się z pitem? Podobno to są takie grosze że szkoda
  • Odpowiedz
@MatVego
ad.2 well, czy takie grosze? zarabiam powyżej 2giego progu podatkowego więc teoretycznie każdy 1l krwi = 0,32 (32%) x 130 zł = 41,6 zł realnie mniej zapłaconego podatku przeze mnie, jeśli pomnożymy to x6 (12 dotacji płytek)to wychodzi 249,6 zł. No jeśli porównamy to do skali zarobków to mogą to być grosze, ale jest to dla mnie żaden wysiłek bo
- proszę o zaświadczenie o tym ile krwi oddałem w 2020
  • Odpowiedz