Wpis z mikrobloga

#nba #nbastats

W uzupełnieniu wcześniejszego wpisu - Pascal Siakam miał piłkę meczową w rękach drugi mecz z rzędu.
W tym sezonie pięciu zawodników rzucało w ostatniej akcji (dałem kryterium 5s do końca) czwartej kwarty lub dogrywki na zwycięstwo lub remis więcej niż raz:

2/3 Tatum
1/2 Shai
1/2 LaVine
0/2 Smart
0/2 Siakam

Btw w zeszłym sezonie najwięcej takich rzutów trafił Jokić (3/3) a próbował J. Murray (1/7). Butler i Doncić mieli za to po 0/6.
  • 13
@cult_of_luna: Patrzę na Doncića i myślę jakim cudem ma 0/6 skoro rzucił game winnera z Clippers w PO. Oczywiście potem przypomniałem sobie, że do statystyk nie liczą się występy w PO, ale zmierzam do tego, że często przy różnych dyskusjach na temat kariery jakiegoś gracza praktycznie nigdy nie są brane pod uwagę statystyki bezwględne w PO. To chyba duży błąd, rozumiem sezon regularny to równa ilość meczy więc też lepsze pole
laczego mamy z tego powodu deprecjonować zasługi zawodnika w PO?


@parooow: żeby statystyki/rekordy były rzetelne należy brać pod uwagę wszystkie drużyny, a w PO nie grają wszystkie, dlatego też jest osobna kategoria
a przynajmniej ja sobie tak to tłumaczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To chyba duży błąd, rozumiem sezon regularny to równa ilość meczy więc też lepsze pole do porównania, ale dlaczego mamy z tego powodu deprecjonować zasługi zawodnika w PO?


@parooow: nie wiem czemu tak jest, czy faktycznie to kwestia równości szans dla zawodników czy np. Amerykanie chcą mieć jak najwięcej pogmatwania i 2 a nawet 3 różne rankingi (bo RS, PO i combined się zdarza). Zauważ że o ile to że w
@Deska_o0: Rozumiem, ale zazwyczaj jak dyskutujemy o graczach to nie porównujemy kariery Walliego Szczerbiaka z Sashą Vujacicem tylko graczy top 20/50/100 ligi, a więc zawodników którzy mają realny wpływ na to, dlaczego ich drużyna w PO nie występuje. To jest dość ważne.
@parooow: jeden zawodnik nie przepchnie drużyny do PO, nawet mega wybitny mając kaleki w zespole sam nie urwie top8
ale jak wspominałem źródłem tej informacji jest moja wyobraźnia więc nie mam zamiaru sprzeczać się o jej słuszność ( ͡° ͜ʖ ͡°)