Wpis z mikrobloga

drogie miry #kawa #kawatime

jak powinna smakowac kawa z kawiarki?

od lat uzeram sie z moim bialettim, robie te wszystkie cuda co kaza w poradnikach, a i tak kawa za kazdym razem wychodzi tak paskudnie gorzka i cierpka, ze praktycznie nie jestem w stanie tego przelknac
juz szczerze mowiac bardziej mi smakuje kapuczinko na jakiejs podlej rozpuszczalnej jakobsa
nie wiem czy cos robie zle, czy to wina kawiarki (ma juz z 10 lat i nie zawsze byla traktowana z szacunkiem i miloscia, wiec moze powinnam kupic nowa), czy to jakis super nabyty smak do ktorego jeszcze nie doroslam? (,)

#pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
@teh_drama: W kawiarce nie da się za bardzo nic zepsuć także to raczej nie jej wina. Ja jak robię to mielę grubo, zalewam zbiornik wrzątkiem i z refleksem chudego byka chłodzę pod strumieniem zimnej wody jak tylko zaczyna lecieć jasna pieniąca się woda. Nie zawsze wychodzi ale jest mniej cierpka niż zwykła kawa zalewana w szklance. Do ekspresu przelewowego czy ciśnieniowego nie mam porównania.
  • Odpowiedz
@teh_drama: spróbuj zmielić grubiej ale szczerze to na tyle lat picia kawy nigdy nie byłem wielkim fanem kawiarki bo nigdy też nie udało mi się wypić z niej naprawdę dobrej kawy..
  • Odpowiedz
@teh_drama pod filtrem też trzeba czyścić po każdym użyciu, tzn. trzeba wyjąć ten gumowy pierścień. ( ͡° ʖ̯ ͡°) zobacz w jakim stanie jest ta rurka w środku, można wszystko ręcznikiem papierowym wyczyścić. I grubiej mielić jak ktoś pisał. Ja wsadzam kawę dopiero jak się woda gotuje w zbiorniczku i dopiero wtedy zakręcam, na gazie. Tylko ostrożnie.
  • Odpowiedz