Wpis z mikrobloga

106/100

Wczoraj odbyła się Gala Mistrzów Sportu, podczas której tytułem Sportowca Roku został nagrodzony były piłkarz Ekstraklasy, Robert Lewandowski. Może to dobry moment, żeby sprawdzić, kto dołączył do tej ligi i stał się potencjalnym zwycięzcą tego plebiscytu w przyszłości

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – na Podlasie wrócił z wypożyczenia znany i lubiany Bartosz Kwiecień. Ten zdolny piłkarz, potrafiący grać zarówno na na środku obrony, jak i w pomocy, i we wszystkich tych miejscach #!$%@?, pojechał na obóz do Turcji, więc jest duża szansa, że zobaczymy go w przyszłej rundzie na boiskach Ekstraklasy.
LECH POZNAŃ – no i mamy petardę. Lechowi udało się pozyskać Bartosza Salamona, 9-krotnego reprezentanta Polski, ostatnio grającego w Serie B. Salamon ponoć chce ustabilizować się w życiu, zbudować dom, zasadzić drzewo, zapłodnić córkę, a że jest spod Poznania, Lech był dla niego naturalnym wyborem, tak samo jak dla Lecha naturalnym wyborem jest branie dobrych obrońców, którzy technicznie sprostaliby ciężkim wymaganiom jakie stawia przed nimi żurawball, żeby nie musieć grać tym nieszczęsnym Dejewskim. Oprócz Salamona, do Lecha trafił jeszcze jeden środkowy obrońca. Antonio Milić, bo o nim mowa, również był reprezentantem swojego kraju (3 razy wybiegł na boisko w koszulce Chorwacji), nawet sporo pograł w Belgii, generalnie, wydaje się być również bardziej ogarnięty, niż dotychczasowi obrońcy w Kolejorzu. I jeszcze dodam uzupełnienie, że wpis o Miliciu jest jedynym, który w historii okejek pojawił się bez oficjalnego potwierdzenia ze strony klubu, a na podstawie instastory siostry piłkarza, która nie podumała i wrzuciła zdjęcie zrobione pod prezentację brata w Lechu.
LECHIA GDAŃSK – na wypożyczenie do Korony Kielce udał się syn Magdy Kobryń, Rafał. Uważny czytelnik spyta: co teraz, gdy będą kontuzje albo kartki w obronie i trzeba będzie jednak kogoś wystawić? Odpowiadam: kłopoty, kłopoty Lechii, bo trzeba będzie cofnąć Makowskiego xd
PIAST GLIWICE – do exmistrza dołączył Mateusz Winciersz. Nie będę udawał, że go znam, bo aż tak pogięty nie jestem, żeby oglądać Ruch Chorzów. Mogę tylko napisać, to, co znalazłem po chwili researchu, czyli że młody, gra na lewej pomocy, notuje przyzwoite liczby.
PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – mamy kolejny transfer do obrony. Podbeskidzie zasilił piłkarz Rakowa Częstochowa, Petar Mamić. Pan Petar jest z lewym obrońcą z Chorwacji. Trudno napisać o nim coś więcej, bo pan Petar nie pograł sobie za dużo, gdyż przegrał rywalizację z Patrykiem Kunem (XD). Mało tego, gdy Patryk Kun się zmęczył bieganiem, trener wolał wystawiać na jego pozycji kogokolwiek, tylko nie Mamicia. Mimo wszystko, ktoś, kto nie grał pół roku w Rakowie i tak wydaje się być lepszy od kogoś, kto grał pół roku w Podbeskidziu.
RAKÓW CZĘSTOCHOWA – o Mamiciu już pisałem, oprócz tego, mamy dwa inne ruchy transferowe. Po pierwsze, wrócił Jarosław Jach, który poprzednie pół roku spędził na nieradzeniu sobie w kolejnym w swojej karierze klubie zagranicznym, tym razem w Fortunie Sittard. Po drugie, z Rakowa odszedł Jakub Szumski, przenosząc się do tureckiego Erzurumsporu, zwalniając tym samym miejsce w bramce dla Pindrocha.
STAL MIELEC – ależ się dzieje w tym klubie. Po pierwsze, formację ofensywną Stali wzmocnił Maciej Jankowski z Arki. Jaki jest Jankowski, każdy kibic Ekstraklasy wie, ale jeśli będzie w takiej samej formie, jak w poprzednim sezonie, to być może jego klub znowu spadnie, ale przynajmniej będzie w nim wyróżniającą się postacią. Poza tym, klub z Podkarpacia dorobił się kolejnego Fina, gdyż dołączył do niego Albin Granlund, obrońca, który coś tam pograł i coś tam wygrał w Szwecji, co świadczy o tym, że nie tylko Lech, ale i inne polskie kluby zaczęły korzystać z okazji, jaką jest upadek szwedzkiej piłki klubowej z powodu koronawirusa.
WISŁA PŁOCK – o transferach w tym klubie niech najlepiej świadczy fakt, że zapomniałem o nim w poprzedniej okejce i nikt nie zauważył xd. Nadrabiając, nowy dyrektor sportowy zaczął już wprowadzać swoje porządki. Z klubu odszedł Paweł Żuk, 19-latek który kompletnie nie potrafi grać w piłkę nożną, ale ma Everton w CV, więc obskoczył już dwa ekstraklasowe kluby. Poza nim, w Płocku nie uświadczymy też już więcej Macieja Ambrosiewicza, byłego żołnierza Brosza, który w tym sezonie dużo sobie nie pograł i ma zamiar to zmienić, przechodząc do Zagłębia Sosnowiec. W zamian, do klubu dołączyło trzech młodych, czyli Kacper Rogoziński, Jakub Witek i Łukasz Mościcki. Wszyscy trzej są z niższych lig, co nie powinno dziwić, bo sam dyrektor sportowy jest z niższej ligi.
ZAGŁĘBIE LUBIN – po pierwsze i najważniejsze, nie zobaczymy już biegającego w środku obrony symbolu Zagłębia. Søren Reese, bo o nim mowa, symbolizujący beznadzieję transferową tego klubu, po zagraniu 0 meczów w barwach Miedziowych, wrócił z wypożyczenia do Midtjylland, po to, by przenieść się na kolejne wypożyczenie, tym razem do duńskiego AC Horsens. Naprawić to będzie próbował kolejny osobnik, którego warto wspomnieć w tej okejce, gdyż Ľubomír Guldan, tym razem nieironicznie symbol Zagłębia ostatnich lat postanowił zakończyć karierę piłkarską, obejmując przy okazji biurko dyrektora sportowego w Lubinie, gdzie będzie musiał się mierzyć z wyzwaniem. Nie pozostało mi nic innego, jak życzyć tak dobrego dyrektorowania, jak dobra była jego gra przez wiele lat w Ekstraklasie.

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna
Pobierz ZenonZawodowiec - 106/100

Wczoraj odbyła się Gala Mistrzów Sportu, podczas której ...
źródło: comment_16102784106mfKicDxDDb1FKhkS4vdnc.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZenonZawodowiec: pamiętam jak Salamon był hajpowany w polskich mediach jak wchodził do Milanu że w końcu będziemy mieli porządnego środkowego obrońcę :(
A jedyne z czego z Włoch go zapamiętam to bardzo proste błędy w SPAL, chyba najbardziej jak dograł piłkę komuś z Napoli ale pewny nie jestem czy to Napoli(może to był milik?)
Stal nie spadnie :/ chociaż w Jankowskiego średnio wierzę to jednak na ten moment to Podbeskidzie jest