Wpis z mikrobloga

Prowadzi ktoś może jakieś codzienne notatki coś w stylu dziennika/pamiętnika? Mam wiele spraw na głowie i często moje pomysły czy przemyślenia mi ulatują i wyczytałem ze warto prowadzić sobie dziennik/notatnik/pamiętnik w którym możemy spisać takie myśli i je sobie utrwalić a w razie czego wrócić również do nich. Robi ktoś coś takiego? Jak wrażenia? W jakiej formie to spisujecie?

  • 9
  • Odpowiedz
@PanObserwator: Musisz sam znaleźć system adekwatny do twojego myślenia, na początku spisuj na papier wszystko jak leci z twoich myśli, potem wyodrębniaj te najważniejsze np. podkreślając lub spisując na marginesie czy ostatniej stronie.
  • Odpowiedz
@revqmysterio: Jasne, ja nie chcę gotowca którego wdrożę u siebie w 100% tylko szukam jakichś inspiracji. Zacząłem już jakieś notatki prowadzić ale pytam bo może macie jakieś lepsze/inne pomysły które będę mógł u siebie sprawdzić i ewentualnie dopracować pod siebie.

@DoswiadczonySprzedawcaPradu: Korzystasz do tego z jakiegoś papierowego notatnika czy aplikacji?

Mam wrażenie że papierowy notes pozwala lepiej zapamiętywać zapisane rzeczy i mam wrażenie że jest to taka bardziej przyjemna forma
  • Odpowiedz
@PanObserwator: ja zapisuję na papier gdy muszę z siebie "wylać myśli", ale potem jednak przypisuję esencję na komputer, bo jednak łatwiej tym potem zarządzać, segregować i organizować. U mnie sam papier by się nie sprawdził, bo za dużo lubię zmieniać i dopracowywać, więc rzadko jestem w stanie zapisać sobie coś raz, a dobrze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanObserwator: dziennik na propsie, tylko warto też poczytać po jakimś czasie swoje przemyślenia. Jest dużo opcji, sprobój co Ci pasuje. Np. :5 minute journal, morning pages, możesz sobie poszukać pod hasłami journaling, Radek Budnicki w podcaście Lepiej teraz, również omawia temat
  • Odpowiedz