Wpis z mikrobloga

@Pawlinho: G29 chyba jest takim najtańszym entry lvl. Co prawda teraz nie uświadczysz promek jak rok temu(cały zestaw za 750 kupiłem) ale wciąż wychodzi taniej niż thrustmaster
@Abiz: @Greviz: @GeDox: Słyszałem złe opinie o G29, jakoby nie nadawała się aż tak bardzo do wyścigówek jak thrustmastery, tylko bardziej pod symulatory jak ETS, ATS itp. W czym objawia się ta przepaśc między T150 a T300?
@Pawlinho jak potrzebujesz najtaniej i do komputera będziesz jej używał to g27 poszukaj na olx albo g29 - myślę że za 700 zł kupisz już zestaw kierownica + shifter. Jeżeli chcesz nową to najtańsza i najbardziej sensowna będzie g29 - 1200 z shifterem, jeżeli chodzi o t150 to super pomysł ale sam shifter do trustmastera kosztuje 750 zł, pozatym żeby to miało sens nie możesz kupić zwykłej t150 (2 pedały )tylko t150
@Pawlinho jakiś czas temu stanąłem nad takim samym wyborem jak Ty, jeżeli jesteś pewny że simracing to nie zajawka na chwilę to kupuj odrazu t300 ponieważ prawie każdy kto zaczynał od g29 kupuje w końcu t300 albo fanatec. Zestaw t300 GT rs + shifter wyjdzie z 2 tys. Ludzie piszą że te pedały są słabe moim zdaniem na pierwszy rok spokojnie starcza. Szukaj promocji ja za t300 alcatare edition zapłaciłem 1450 +
@Jamajka92: Najbardziej zależy mi na force feedbacku, żeby nie był tylko zwykłym wibrowaniem jak na padzie. Nie znam się na innych parametrach typu kąt obrotu itp. Po prostu nie chce wydać 700-800 zł na coś co po kilka miesiącach casualowego grania będzie mnie ograniczać bo force feedback bardziej przeszkadza niż pomaga, albo pedały będą miały jakieś opóźnienie albo nie będzie można stopniować hamulca albo przepustnicy bo chodzą za lekko.
@Pawlinho skoro zależy Ci na ffb żeby poprostu był to g27/29, mechanizm zębatkowy głośny, trochę mniej dokładny niż paski albo hybrydy.

Powiem Ci szeszerze że grając rok temu przez kilka dni na G29 jako zupelny laik nie czułem większej różnicy między t300 a g29.
@Jamajka92: Patrzyłem trochę na ceny olx i na alledrogo, widzę że ceny używanych T150 pro i G29 nie są aż takie złe. Jedyna moja obawa jes taka, że kupie za 600-900 zł wyrobionego bubla jakiegoś Janusza.
@Pawlinho jak masz płacić 900 zł za używana g29/t150 pro to już lepiej dołożyć 100 zł i kupić nową z gwarancją.

Na twoim miejscu szukał bym g29/g27 już z shifterem do max 500-700pln. Pamiętaj że g29 czy g27 to dość pancdrne kierownicę, a jeżeli nawet coś Ci padnie to dzięki magii internetu dasz radę sam zdiagnozować problem i go naprawić. Mimo wszytko polecam t300 :)