Wpis z mikrobloga

Kce kupić dom
Taki dom ale pół tylko, tylko nie mam pieniędzy. Brać duuuuzy kredyt a obecne mieszkanie wynająć czy sprzedać mieszkanie i brać kredyt też duży bo mieszkanie tez jest na kredyt.
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@40latek: No mieszkanie we Wrocławiu więc jeśli wynajmę za więcej niż 1500PLN (takie ksozty kredyt plus czynsz) to wszystko ponad to dla mnie. A mieszkanie 3 pokojowe. Wiec nawet jak wynajmę po taniości za 2200 to mam z 5 stówek na drugi kredyt.
  • Odpowiedz
@stanley88 zakładasz optymistycznie że będziesz mieć wynajęte 12 mies/rok? To przy baaardzo dużym szczęściu ... Kumpel już 3 miesiące w plecy w tym roku bo mu patologia wynajęła i nie płaciła ... Ja moje mieszkanie trzymam puste od 6 mies bo mi poprzedni lokatorzy taki syf zrobili, że muszę z 20k odłożyć na remont (było już bez szału ale teraz naprawdę trzeba zainwestować trochę) a nie mam za bardzo czasu się tym
  • Odpowiedz
  • 0
@40latek: Kurde, czyli takich najemców jak ja i różowy, gdzie przez 2 lata płaciliśmy zawsze w porę i jeszcze sobie odnowiłem sam mieszkanie pomalowałem i zrobiłem kilka zaprawek to ze świecą szukać???
  • Odpowiedz
@stanley88 nie, kiedyś przez 5 lat wynajmowałem studentom medycyny, czynsz był zawsze na czas i /bezobslugowi/ byli. ale później i tak poszło dobrych pare tys na odświeżenie. Z tymi 20k na remont to przesadziłem powyżej, jakbym to sam robił to pewnie z 10 śni roboczych i 3-5k na materiały (zniszczone panele do wymiany plus malowanie całego mieszkania),ale z ro ocizna to pewnie do 10k dojdzie. Te koszty musisz odjąć od wyliczen.. ale
  • Odpowiedz
  • 0
@40latek: No mieszkanie nowe zrobione pod siebie z kuchnia na wymiar sprzęty z wyższej półki granity i marmury, drzwi z porty itp. Robione w miarę dobrymi materiałami. Wiec szkoda by było jak coś ktoś zniszczy. Zawsze za 2-3 lata bym mógł sprzedać i może nawet drożej niż teraz a za ten wynajem przez dwa lata coś tam by może wpadło. Sam nie wiem ale dusze się w tej małej klitce. Potrzebuje
  • Odpowiedz