Wpis z mikrobloga

Mam problem. Próbuję odzyskać dane z dysku twardego, który miałem zainstalowany w starym kompie. I kombinuję już od 2 godzin i nie idzie się mi do niego dobrać. Na razie nie używałem żadnych programów do tego. I już sam nie wiem czy on nie jest czasem uszkodzony. Ostatnia moja próba to odłączenie 2 dysków w nowym kompie i podłaczenie tego ze starego kompa, plus podłączenie pedrive z bootowalnym windowsem 8.1., chciałem zainstalować system nie formatując dysku, tak by odzyskać te dane. No ale instalator się nie uruchamia mam logo windowsa i kręcące się kółko po czym następuję ciemność i nic sie nie dzieje. Za to jak podpiąłem dysk ssd z nowego kompa razem z pendrive to instalator wystartował od razu. Oczywiście bios widzi dysk, tak samo widzi dysk windows jak podłącze go przez kieszeń, ale co z tego jak nie mogę nic zrobić, nawet sformatować bo zaraz się komputer wiesza, dopiero odłaczenie dysku sprawia ze wszystko wraca do życia. Macie jakieś pomysły co można jeszcze zrobić?

#komputery #dysk #hdd
  • 3
@KwintusPrzemytnikWina
@Razor-Nowo Ok spróbuje jeszcze tego. Nie mam zworek na dysku, wszystkie dyski mam na sata i podpialem je w kolejnosci. No i warto dodac ze ten stary dysk jest z wgranym systemem, tyle ze ten sie wysypal.. Moze tu pies pogrzebany. Chce po prostu zgrac z niego dane i przerobic na zewnetrzny.