Wpis z mikrobloga

Koledzy siedzacy w Arduino - jest prosba o krotki kod demonstracyjny (robie to pierwszy raz, a potrzebuje ASAP).

Mam Arduino Nano i wyswietlacz z diodami LED: 4 moduly po 8x8 diod, tzw. MAX7219.
W internetach mowia, ze do Arduino sa 2 biblioteki do tego modulu LED, ktorymi mozna sobie pomoc: "MD_MAX72XX", "MD_Parola". Sprawdzilem projekty demo z obu i dzialaja.

Logika programu, ktory potrzebuje:
- Aplikacja typu countown timer, ale odliczajaca jedynie dni w dol.
- 4 pola panelu LED zagospodarowane nastepujaco: 1/2/3 - ilosc dni (max 999), 4. - literka "d", wyswietlana stale.
- Ilosc dni poczatkowych do odliczania wprowadzana recznie w postacie zmiennej przed kompilacja.
- Zmiana ilosci wyswietlanych dni o polnocy albo w jej okolicach, zgodnie z czasem zegarowym (potrzebuje do tego jakiegos zegarka?).
- Opcjonalnie zapamietywanie stanu w petli odejmowania dni na wypadek zaniku zasilania.

Bede wielce wdzieczny za przyklady podobnych aplikacji, a nawet bardzo wdzieczny, gdyby komus chcialo sie taka aplikacje napisac.

#arduino #mikrokontrolery
  • 5
@zwei: Nic nie place. Licze na "drapane" (albo, ze karma odpowie mi w zamian za pomoc, ktorej udzielilem tu innym) ;)

Widze, ze srednio to bedzie wygladalo.
Pieprzone Arduino. Mialem 1,5h na ten caly projekt, a nie znam nawet syntaksu. Sprzedawca zafundowal mi jakiegos klona Nano zamiast oryginalnego Arduino i tak zamiast pisac projekt, 1,5h spedzilem na szukaniu sterownikow zeby w ogole moc cokolwiek wgrac na te kosc... Obiecalem komus, ze
Pieprzone Arduino. Mialem 1,5h na ten caly projekt, a nie znam nawet syntaksu. Sprzedawca zafundowal mi jakiegos klona Nano zamiast oryginalnego Arduino i tak zamiast pisac projekt, 1,5h spedzilem na szukaniu sterownikow zeby w ogole moc cokolwiek wgrac na te kosc


@user-agent-switcher: To musi być jakiś turbo dziwny klon. Bo w przypadku nano, windows zawsze mi sam instalował stery do klonów. A mam ich w robocie z 7 rodzajów.
@lukaszw_: Chyba zle trafilem :( Chodzi oczywiscie o sterownik do serial usb, ktory w tym przypadku musialem wyszukac i zainstalowac recznie: CH341SER

Z tego co wygrzebalem na necie, to klony wystepuja w dwoch odmianach rozniacych sie wlasnie chipem serial usb. Ten moj jest tanszy i gorszy. Ani Windows ani Arduino IDE nie maja do niego sterownikow.
Do tego musze z ta plytka uzywac opcji "old bootloader" przy wyborze procesora w IDE.