Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sobie maszynę do szycia. Budżet najlepiej około 300 złotych. Nie wiem czy celować w używana czy znajdzie się coś nowego w okolicach tej kwoty. Najbardziej zależy mi na tym żeby nie sprawiała problemów dla amatora i pozwalała na prace na różnych materiałach i o rożnej grubości. Na necie te artykuły o maszynach to jakaś paplanina co przypomina wygenerowany tekst i nie wiem już gdzie dalej mam szukać
#maszynadoszycia #szycie
  • 7
@triada: najgorsze co mi się wydaje ze ciężko znaleźć jakiegoś specjalistę co wszystko wytłumaczy bo to głównie zajęcie dla jakiś Grażynek dla których maszyna jest git albo nie jest git. Tak na przykład szukając aparatu analogowego to są setki kumatych osób, które będą umiały odpowiedzieć na dosłownie każde pytanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spac234: właśnie przeglądałam niedawno jakieś artykuły na temat wyboru maszyn, ale mam wrażenie, że dużo osób, które je pisze ma jakieś swoje ulubione firmy i np tylko ich maszyny będzie polecać. Albo takie pisanie, że nawet jak jesteś amatorem to koniecznie musisz kupić za przynajmniej 1k, bo z tańszą to w ogóle nic nie zrobisz.
Myślałam jeszcze o tym żeby najpierw iść na kurs szycia, nawet taki krótki i zobaczyć jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spac234: z nowych to pewnie Singer z Lidla. Rok temu można było na promocji trafić za 300 albo jeszcze lepiej 200 w outlecie. Niestety boom na maseczki sprawił że ceny poszły w górę. Teraz pewnie warto szukać używek. Może te z Lidla się już znudziły i są na olx.

Jak chcesz grubszy materiał szyć, chociażby jeans, to trzeba raczej dołożyć. I z tego co wiem, to lepiej unikać Łucznika.