Wpis z mikrobloga

Mam aparat Panasonic GX7 (https://www.optyczne.pl/239.1-Test_aparatu-Panasonic_Lumix_DMC-GX7-Wst%C4%99p.html).
Warto to trzymać, czy lepiej sprzedać (stoi od 1000-1300zł) i dołożyć do smartfona z dobrym aparatem?
Nie jestem fanem fotografii, a dobrych zdjęć potrzebuję do prezentowania rękodzieła na potrzeby fejsbuka i olx - więc głownie fotografia produktowa. Mam statywy i oświetlenie: dwie parasolki. Tego aparatu używam tylko do tego celu, bo tak mi się go nie chce zabierać.

Tak się właśnie zastanawiam, bo zdjęcia z tego panasonica wychodzą na poziomie jakościowym mojego samsunga S7. Prawdziwym zawodowcem foto nie zostanę - przynajmniej na razie - więc kombinuje czy dobry smartfon nie będzie bardzie uniwersalny, zwłaszcza że postęp w tej dziedzinie jest mocarny.
No i upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co myślicie?

#fotografia #telefony #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
@Sandman Ja sam wolałbym używać telefonu, chociażby dla wygody. Na pewno taki aparat będzie robił lepsze zdjęcia, ale te droższe telefony według mnie robią zdjęcia na wystarczającym poziomie dla większości osób, jak się nie używa ich w ekstremalnych warunkach
@Sandman: pomijając, że cykam zawodowo produktówki, to na twoim miejscu celowałbym w Huawei P30 Pro, różowy ma - do wszystkiego styka, super aparat w kieszeni. Jeśli nie wymagasz bóg wie co od poduktówek i stosujesz światło stałe (żarówki) to nie zastanawiałbym się. Jeśli chcesz to jutro mogę dla funu zrobić porównanie fotki telefonem z aparatem ;)
@sorasill siemanko ;)
Do podobnych przemyśleń doszedłem.
Jakby Ci się nudziło to wrzuć.
Wymagania mam niewielkie, a ten panasonic nie robi wiele lepszych zdjęć niż leciwy s7. Chyba szkoda go trzymać.