Wpis z mikrobloga

Siemka,

mam ambitny plan popracować trochę przy drewnie / płytach wiórowych ( #remontujzwykopem #remont - kilka szaf, być może nawet kuchnia),
więc stoję przed zakupem #elektronarzedzia a dokładnie #wiertarka / #wkretarka,
aktualna to najtańsza z marketu i jest ok do skręcania IKEA ale obawiam się, że wiercenie w drewnie i pustakach może ją przerosnąć.

Chciałbym docelowo zebrać mały warsztat bezprzewodowych narzędzi (wg kolejności kupowania):
- wiertarka / wkrętarka potrafiące wkręcać długie wkręty w drewno i robić dziury w pustakach (w betonie wiem, że będzie problem bez 230V)
- pilarka tarczowa ręczna
- wyrzynarka
- frezarka
- szlifierka oscylacyjna / mimośrodowa

I pytanie - na co się decydować, nie chciałbym mieć w domu 40 różnych marek i 40 różnych baterii / ładowarek,

sama wkrętarka myślę, że cena z baterią najchętniej do 500zl
aktualnie jest promocja w #lidl #parkside :
https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-performance-akumulatorowa-wiertarkowkretarka-20-v-z-silnikiem-bezszczotkowym-z-akumulatorem-i-ladowarka/p100272168?utm_medium=affiliate&utm_source=tradedoubler&utm_content=2381265&utm_campaign=p&mktc=affiliate&tduid=b252f2e9efbe693c8071c0b1d6984b2d

Warto? tylko nie widzę, albo nie mają w swojej ofercie pilarki

A jak nie warto to co warto?
  • 10
@kowad: zrobiłem sam kuchnię i w sumie nie tylko kuchnię bo cały dom, przydały mi się jedynie:

- wiertarka / wkrętarka potrafiące wkręcać długie wkręty w drewno i robić dziury w pustakach (w betonie wiem, że będzie problem bez 230V)
- pilarka tarczowa ręczna (4 razy żeby skrócić płytę)
@eko_zgonus: gratulacje :)
tak właśnie mi się wydawało, że się da. Formatki można na wymiar docinać już przy kupnie, fronty też zamawiane na wymiar (i jeszcze otwory na zawiasy robią), w zasadzie konfirmaty / kołki i trochę cierpliwości i poskładane + szuflady trochę więcej mierzenia.

co do samego sprzętu (dla potomnych) jako, że tutaj zdania były podzielone to poszukałem jeszcze więcej w necie i zdecydowałem się na:
https://allegro.pl/oferta/wkretarka-udarowa-18v-51nm-2x2ah-stanley-fmc625d2-8718645207

zaczynam od szafy,