Wpis z mikrobloga

dobra Mirki, boruta

Jakby się ktoś zastanawiał czy brać VR od facebooka to niech to przemyśli dwa razy.

Kupiłem sobie oculus questa 2. Zamówiony we wtorek od producenta w piątek był już u mnie. Dostawa ekspresowa cud miód. Jako przygotowanie postanowiłem założyć konto na FB, bo bez tego teraz ani rusz. Konto z oculusa można podciągnąć pod FB ale dla nowych graczy jedyna opcja to konto FB. Numer tel mam od jakiś 2 lat i to na niego zakładałem konto. Jestem niemal pewny, że kiedyś był to numer używany - dostawałem nawet jakieś gunwo smsy pt. "to ty już wyszedłeś?" przez pierwsze 2-3 miesiące, więc był pewnie w rękach jakiegoś miłego koleżki. Nie ważne - może i ważne...

Konto dało się założyć, chodź procedura nieco inna niż to pamiętam kilka lat temu jak jeszcze konto na FB miałem (usunięte dobre 3-5 lat temu ze względów oczywistych). Wpisałem prawdziwe dane, kazali zrobić zdjęcie ryja - zrobiłem. Pisze, że w weryfikacja no to czekam. Ogólnie wyglądało to tak jakby procesowało się coś ręcznie przez ludzików w FB i do dzisiaj miałem opisany status jako - weryfikujemy czy wszystko jest zgodnie z standardami społeczności. Dziś dostaję zwrotkę, jak widzicie na obrazku: Zablokowane i #!$%@?.

A i najfajniejsze - jedyny formularz kontaktowy do FB to ten poniżej. Pewnie czas realizacji w takiej sprawie jak moja to 7 dni roboczych zanim ktoś to przekopie do odpowiedniego działu. O ILE przekopie...

https://pl-pl.facebook.com/help/contact/357439354283890

Wniosek z całej zabawy jest taki, że mój numer telefonu jest obecnie powiązany z zablokowanym kontem na FB. Co z tego wynika?

Nie mogę utworzyć/usunąć/zablokować/odblokować konta na tym numerze - nie mogę nic.
Nie ma żadnego sensownego
Mam urządzenie za 350 euro które mogę użyć jako przycisk do papieru bo nie mogę założyć konta na FB
Mam zablokowane konto messagera (?!?!) które NIE było powiązane z facebookiem, ale co tam misie kolorowe z facebooka mówią basta - więc połowa ludzi których mam tam w konwersacjach myśli że mnie wywieźli i przerobili na pasztet...

Moje wnioski są takie:

Sprzęt najprawdopodobniej odeślę - chyba, że wymyślę jakieś turbo haxy z podpięciem na kogoś z rodziny.
Z facebookiem. Tylko, że wtedy gry które kupie są powiązane z tej osoby kontem... więc chyba jednak słaby pomysł.
Wszelkie rozmowy po sieci od teraz w 100% (wcześniej 95%) wynoszę poza FB i Messagera.

Może wy macie jakieś genialne pomysły? Jak problem eskalować, żebym mógł się w święta VR pobawić a nie lać jad na wielkie korporacje.

michufuego - dobra Mirki, boruta

Jakby się ktoś zastanawiał czy brać VR od faceboo...

źródło: comment_1608389213vlY9ThHqhAHhRm0ROvKo0G.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Matixer: i tu sie pojawia problem - bo ja nie wiem na jakiej zasadzie jest to moje konto zablokowane czaisz? Założyć konto na fake dane? Nakupuje gier w sklepie i zaraz zablokują znów. Spróbuje założyć na poprawne to powtórzy się ten scenariusz co teraz bo "jakiś gość ma moje dane osobowe i sobie na nie zakłada fake konto". Także jedyna opcja to stworzenie sensownego konta dla mnie albo skożystanie z konta
  • Odpowiedz
@michufuego: spróbować założyć jeszcze raz konto, ale na inny numer telefonu, czyli nowa SIM. Jak to nie pomoże, to pisać do nich do skutku, nic innego nie przychodzi mi do głowy. Powiązanie Questa z kontem FB to cholernie nietrafiony pomysł Marka. Nie śpię po nocach, bo Marek może mi zbanować urządzenie za nic w każdej chwili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@michufuego: Mi też to przeszkadza ale no za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego. Mocny kompromis ale no Ja się na to godzę jednak jak tylko ktoś złamie Questa 2 to też to robię i ewakuuje się z wilekiego statku szpiegowskiego zwanego Facebookiem.
  • Odpowiedz
@Vonki: czemu ;d? Jeśli by faktycznie złamali bo wtedy to jakiś fake news podobno to można by grać w gry na headsecie jesszcze bardzeij. To po prostu zmodyfikowany android już teraz można grać w lewe gry na headsecie tylko większa szansa że się kiedyś bana złapie.
  • Odpowiedz
@michufuego: haha kochany fejsbuczek. Ja ostatnio też miałem ciekawie z nim. Otóż nie wiem dlaczego jak przyszedł do mnie quest 2 to coś mi odwaliło i połączyłem konto oculusa z facebookiem... No nic trudno pograłem troszkę, później zmieniłem system na kompie i na nowym systemie ze 2-3 razy wpisałem błędne hasło oraz kilka razy logowałem się na swoje fejkowe konto (gdzie klikam w spam, łączę konta itp) i przez to "gówno"
  • Odpowiedz
@michufuego: fabryczne zrob i beeziesz mogl na nowe konto lognac. Chociaz dziwne, ja m konto na fb od 2k13 i nawet na 1d nie dostalem bana. Powodzenia ci zycze. Ogolem wypatruja fake acc bo pelno scamow. Ale dziwne ze tak o zanic ban
  • Odpowiedz
@Kantar: No cudowny balet przyznam. Rada z suportem oculusa póki co bez skutku. Zarówno FB jak i Oculus milczą w temacie. Jedyne wyjście jakie widzę to lecieć na koncie żony i tam kupić tytuły które są exclusive dla oculus shopu a reszta komp plus kabel...

I tu sie się pojawia w sumie najsmutniejsza część. A co jak bym był biednym przegrywem siedzącym w piwnicy który nie ma na kogo założyć konta?
  • Odpowiedz