Wpis z mikrobloga

W moje ręce trafiło piwo z olejkiem CBD 30% full spectrum z Browaru Tarnobrzeg & Kanopio Trade. Ciekawa sprawa, bo jest to pierwsze w Polsce piwo infuzowane olejkiem CBD (a na pewno pierwsze w sklepach). Na tyle jest to sprawa ciekawa, że popełniłem szybką recenzję: https://piwolucja.pl/piwa-polecane/piwo-z-cbd-hemp-brew-browar-tarnobrzeg/

Jeśli ktoś nie ma ochoty przez nią brnąć, TL;DR: czuć CBD bardziej w smaku, ale będzie to nieoczywiste dla kogoś, kto nie wiedziałby, że taki olejek się tam znalazł. Czy klepie? Raczej nie, ale to po prostu bardzo ciekawa i nietuzinkowa rzecz.

#piwo #pijzwykopem #browarhipster #craftbeer
Prox - W moje ręce trafiło piwo z olejkiem CBD 30% full spectrum z Browaru Tarnobrzeg...

źródło: comment_1608291194i8scq5A4LRQS5Vk45dj3Wo.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@wacek_1984 & @salvador94 To może w kwestii wyjaśnienia - jeśli coś jest aromatyzowane, to jednocześnie daje się to wyczuć jako smak. Oliwa aromatyzowana truflami jest wyraźnie truflowa, chociaż to przecież wyłącznie aromat, prawda? Na tej samej zasadzie przy CBD, jeśli czuć zapach, to czuć to także na języku. Zapewne połączenie tych składowych z resztą chmielu faje taki efekt. Ale macie rację, może trochę za bardzo skrótowo.
  • Odpowiedz
@Prox: ale właśnie (będąc upierdliwym) - krystaliczne (99%+) CBD nie ma ani smaku ani zapachu, więc nie da się jednoznacznie stwierdzić, że coś nim pachnie lub smakuje. Smak ma już olej/ekstrakt zawierający CBD, bo w jego skład wchodzi całe mnóstwo rzeczy pachnących mniej lub bardziej przyjemnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz