Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
Może ktoś się orientuje jak będzie wyglądała procedura zgłaszania o pre settled status po nowym roku? Bylem w przez UK 2 lata ale wróciłem w połowie 2017. Średnio mam możliwość do końca tego roku pojechać i ogarniać temat na miejscu w #uk a wszystkie informacje jakie znalazłem na necie to, że przed końcem roku musowo trzeba być na miejscu a ewentualnie wniosek można do końca czerwca składać.
#anglia #brexit
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Biolog_chagreabid jak trzeba być na miejscu? Na pewno chodzi o ciągłość mieszkania, a nie jakieś mini urlopy itp. Prawie zawału dostałam przez Ciebie bo za tydzień lecę do pl i wracam w styczniu
  • Odpowiedz
@Jagoo: Mówiłem tu o swoim przykładzie, nie było mnie w uk 3 lata. Nie wiem w takim wypadku czy jest sens skladac wniosek przez apke czy nie. Jedyne co posiadam to jakieś stare listy adresowane do mnie i NIN, ale czy to wystarczy?
  • Odpowiedz
@Biolog_chagreabid: jeśli nie było cie w UK w ciągu ostatnich 6 miesięcy, to twój poprzedni pobyt nie ma żadnego znaczenia. Jeśli chcesz dostać pre-settled, musisz polecieć jeszcze w tym roku, w moim przypadku wystarczyło im wysłać zdjęcie karty pokładowej na potwierdzenie obecności.
  • Odpowiedz
przed końcem roku musowo trzeba być na miejscu a ewentualnie wniosek można do końca czerwca składać


@Biolog_chagreabid: i to niestety na zastosowanie do Twojej sytuacji. Termin na składanie wniosków upływa z końcem czerwca 2021 (o ile ewentualny no deal tego nie zmieni), ale na wyspach musisz zameldować się do końca 2020. Lot, nocleg i po sprawie
  • Odpowiedz
@Biolog_chagreabid: powiem tak - wymóg jest taki że musisz tu być/udowodnić że byłeś w ciągu 6 miesięcy. Możesz kombinować, ale nawet jeśli dostaniesz status to jest szansa (100%, duża, mała - nie wiem) że zostanie ci odebrany w przyszłości. Wypełniając formularz deklarujesz że podane dane są prawdziwe. Nie wiem jak wygląda proces rozpatrywania wniosków, ale wiem że Home Office prowadzi rejestr wizyt
  • Odpowiedz