Wpis z mikrobloga

Wrocław protestuje!
Make Amazon Pay, pracowniczy nieformalny ruch na rzecz poprawy warunków pracy w firmie Jeffa Bezosa, zablokował bramy wjazdowe do magazynów Amazona we Wrocławiu. W środku zakładu podobno stanęła praca, pracownicy domagają się rozmów. Według protestujących, HRowcy Amazona mają siąść do negocjacji.

RiGCz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #anarchizm #syndykalizm #amazon #wroclaw
G.....5 - Wrocław protestuje!
Make Amazon Pay, pracowniczy nieformalny ruch na rzecz...

źródło: comment_1608021536sJR4zZvfQWeIXAgsJJIOy0.jpg

Pobierz
  • 268
  • Odpowiedz
@Gaku745: Tu nie chodzi o ataki/argumenty ad personam, tylko o weryfikację tego, czy teorie, które głosisz są poparte faktycznym doświadczeniem i odpowiednią wiedzą merytoryczną, czy po prostu wymyślone przy braku jakichkolwiek podstaw.
  • Odpowiedz
@eldo16: ciekawa sytuacja. rozmawiałem już z kilkoma osobami co pracowało w Amazonie i część mówiła że dobre zarobki, część że niskie i trzeba nadgdziy robić A jeden mistrz mowil że na nockach się nudził czasem i szukał co robić żeby czas szybciej `leciał. Czy ktoś mógłby realnie napisać jakie zarobki ma się na starcie a jakie dla kogoś kto t dłużej robi?
  • Odpowiedz
@Zelber: Przecież nie głoszę niczego co nie jest jakoś wyssane z palca, idee demokratyzacji miejsc pracy postuluje np. znany wielu osobom Richard Wolff, na skuteczność spółdzielni jest przeprowadzone dość sporo badań i istnieją one w praktyce i odnoszą sukcesy. Nie trzeba być dentystą żeby wiedzieć, że mycie zębów to dobry pomysł i żeby zachęcać do tego innych ludzi.
  • Odpowiedz
To że płacą mniej niż na zachodzie to przecież oczywiste. Gdyby mieli płacić tu po 40zl za godzinę to by nie nigdy nie postawili tu fabryki. Jestem ciekawy jakie są normy w innych państwach bo jestem przekonany że Polaczki same sobie Cisna by #!$%@?ć więcej i efektywniej dla swojego pana a kierownik po zawodówce co ma 1 zł więcej czuję się jak pan.
  • Odpowiedz
  • 6
@login_wykopu dorabiałem sobie tam na wakacje, mam paru znajomych co sobie tam teraz dorabiają. Stawka początkowa to 20 zł brutto, po dwóch latach dostaje się podwyżkę do 22, za bycie instruktorem też dostaje się jakąś podwyżkę. Plus do tego do 15% premii gdzie 8% to jest za samą frekwencję więc jak ktoś nie kombinuje to zawsze mu wpada. Bardzo fajna opcja dla studentów którzy chcą sobie dorobić na fajnych warunkach, a
  • Odpowiedz
@Gaku745: Ile z tych antifiarzy to faktycznie pracownicy na tej hali a ile chce po prostu #!$%@?ć ludzi, którzy w #!$%@? mają idee twoje i twoich kolegów, a chce po prostu #!$%@?ć swoją robotę i spadać do domu do rodziny i mieć spokój?
  • Odpowiedz
@waginator: "Antifiarz" to takie puste słowo od prawaków... Ono zupełnie już nic nie znaczy dla was. Każdy kto protestuje na mieście pod jakąś lewicową ideą = "antifiarz" według was. Albo nosi maskę i kaptur (swoją drogą - maska i kaptur w grudniu w trakcie covidowego lockdownu - szok).

Właśnie taki jest problem z wami, używacie buzzwordów które już kompletnie nie mają dla was żadnej wagi ani żadnej definicji.
  • Odpowiedz
@Gaku745: XD nie wierzę, jeszcze wczoraj czytałem jak jakiś Mirek pisał o strajkach w zakładach pracy typu amazon, ale dodał, że nikt na to nie pójdzie, bo ludzie będą się bali stracić pracę i dochód miesięczny, a dziś to xD Powodzenia tam
  • Odpowiedz