Wpis z mikrobloga

Jest to jakis Pomyslowy Dobromir?
Ostatnio robilem taras na deskach kompozytowych i stwierdzilem ze potrzebuje jeszcze taka kompozytowa sciezke do szopy zrobic. Jednak troche zabawy z tarasem bylo, wiec zdecydowalem ze zamiast robic sciezke na belkach, kupie plytki tarasowe (deski kompozytowe na takich cienkich, plastikowych ramkach, ktore sie ze soba schodza) i raz dwa to uloze. Niestety rzeczywistosc pozbawila mnie zludzen, te plytki potrzebuja idealnie rownej powierzchni (typu beton) i po calym dniu rownania ziemi nawet 4 plytek nie udalo mi sie ze soba zlozyc.
Jest jakis sposob, zebym nie wtopil grubego siana w ta sciezke?

#diy #ogrodnictwo
piwniczak - Jest to jakis Pomyslowy Dobromir? 
Ostatnio robilem taras na deskach kom...

źródło: comment_1607949033gxIO5exg3cd2vCCAfyjr2q.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@piwniczak: oddac to czego nie uzywales i zrobic sobie to z granitu czy innych kafli

Ogolnie raczej nie dasz rady, tym bardziej ze po zimie zamarznieta ziemia sie rozpulchni i znow bedzie syf przy tak wrazliwym materiale. Zrobia sie gory i doliny
  • Odpowiedz
@piwniczak: Wybierasz ziemię, sypiesz piasek, zagęszczasz, sypiesz piasek z cementem wyrównujesz, układasz. Dobrze też zrobić krawężniki, albo wałek z betonu. To tak mniej więcej.
Powodzenia.
  • Odpowiedz
@Norskee: Kafle czy inne plyty chodnikowe srednio sie nadaja bo u mnie woda nie ma gdzie splywac w czasie deszczu i czesto stoi. Dlatego wlasnie chcialem deski kompozytowe, woda ladnie splywa z nich na ziemie i mozna przejsc sucha stopa
  • Odpowiedz
@piwniczak: ja mam ogrod na glownie glinie i mam po prostu polozone krawezniki z kilkucentymetrowymi przerwami miedzy kazdym z nich i jest elegancko. Wszystko co pada splywa na boki, reszta w szpary miedzy krawezniki i nic nie plywa

A tej gliny mam 11 metrow w dol, studnie wiercilem to wiem, wiec faktycznie duze ilosci wody nie bardzo maja gdzie wsiakac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@piwniczak ja bym zrobił obrzeża z dwóch stron a po środku wysypał jakiś ładny kamień. Alternatywa jest albo ścieżka z pelnego kamienia / płyt albo kostka brukowa. Jak dasz takie płytki jak ze zdjęcia na ziemi to po dwóch sezonach będziesz miał do wymiany. Jak chcesz drewno to możesz dać belki na wbijanych kotwach i na to co tam sobie już chcesz, nawet te płytki nabite na OSB tylko to wg
  • Odpowiedz