Wpis z mikrobloga

Tak drogie Mirki wygląda wtyczka od grzejnika elektrycznego, kiedy macie angielską instalacje.
Przepaliło na wylot, bezpiecznik w strzępach kontakt przypalony a korki wesoło działają... Zauważyłam po kilku godzinach dopiero, bo byłam w kuchni nie w pokoju.

Co ciekawe od 3 miesięcy poszło już 9 sztuk 13 amperowych bezpieczników.

Raz jak strzelił czajnik to poszły korki, włączył się alarm przeciwpożarowy i pozbyłam się 3 palników z kuchenki elektrycznej na amen.


Pomine całkowicie fakt tego jak są zrobione obwody, np jeden z korków odpowiada za lodówkę, 2 z 3 świetlówek, telewizor. Pralka, internet, suszarka i pozostała świetlówka jest już na innym( _)
#elektryka #budownictwo #uk i #ciekawostki bo pewnie nie będzie mieć szansy szybko zobaczyć czegoś takiego
MallaCzarna - Tak drogie Mirki wygląda wtyczka od grzejnika elektrycznego, kiedy maci...

źródło: comment_16078736073fz3jgzjH5BlPnIOHo4Qvi.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@farara: wlasnie o tym mowie. Gnazdka, a raczej terminale za nimi to jest takie najslabsze ogniwo, ktore zwykle najszybciej sie zapali na przeciazanej instalacji i nawet nie bedzie tego widac.
@MallaCzarna: ale to nie ma znaczenia, ile wtyczek sie tak zapalalilo i w ilu pokojach, skoro uszkodzenie jest typowe dla awarii urzadzenia, a nie instalacji. No chyba ze rzeczywiscie w gniazdkach masz jakies super niskie napiecie typu 160-180v ale skad
  • Odpowiedz
@piwniczak: no
ale wiesz jak to jest z tym "zapaleniem", to juz nie te czasy. owszem pala sie domy ale czesciej sie po prostu plastik topi, traci kontakt i urzadzenie nie dziala.
nie ma co sie podniecac, wymienic wtyczke a jesli trzeba to tez kontakt i tyle.

bedzie widac, plastik sie odbarwi, w koncowej fazie zacznie sie "palic" ale to niepalne materialy sie zacznie sie tez gasic, tak jak widac na
  • Odpowiedz