Wpis z mikrobloga

Tak drogie Mirki wygląda wtyczka od grzejnika elektrycznego, kiedy macie angielską instalacje.
Przepaliło na wylot, bezpiecznik w strzępach kontakt przypalony a korki wesoło działają... Zauważyłam po kilku godzinach dopiero, bo byłam w kuchni nie w pokoju.

Co ciekawe od 3 miesięcy poszło już 9 sztuk 13 amperowych bezpieczników.

Raz jak strzelił czajnik to poszły korki, włączył się alarm przeciwpożarowy i pozbyłam się 3 palników z kuchenki elektrycznej na amen.


Pomine całkowicie fakt tego jak są zrobione obwody, np jeden z korków odpowiada za lodówkę, 2 z 3 świetlówek, telewizor. Pralka, internet, suszarka i pozostała świetlówka jest już na innym( _)
#elektryka #budownictwo #uk i #ciekawostki bo pewnie nie będzie mieć szansy szybko zobaczyć czegoś takiego
Pobierz MallaCzarna - Tak drogie Mirki wygląda wtyczka od grzejnika elektrycznego, kiedy maci...
źródło: comment_16078736073fz3jgzjH5BlPnIOHo4Qvi.jpg
  • 62
@wypokowy_expert: W ogóle to się nie skarże i nie dziwię. Od kiedy zdałam sobie sprawę, że czasami lecą iskry jak coś wpinam do kontaktu to tutejszą myśl techniczna traktuje jako część folkloru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanKracy582: O widzisz o tym nie miałam pojęcia, muszę przyznać, że wiem tyle ile mnie tata nauczył :c

something is no yes

XD
Nie mają kontaktów w łazienkach a i tak jest więcej porażeń rocznie niż w Europie.


@MallaCzarna: bo mają muzelane instalacje z lat 40 czy 50, gdzie kable same obłażą z izolacji? Bo to flejuchy i jak widzą nacięty przewód a działa to nie dalej działa?

bezpiecznik 13A


@PanKracy582: W sensownym czasie taki bezpiecznik to zaczyna działać gdzieś koło 26A, zakładam że ten grzejnik się #!$%@?ł. Bo jakby poszło 400V to