Wpis z mikrobloga

@brakloginuf: no właśnie prawdopodobnie wymienię jeszcze dziewczynie za jakiś czas w 6S oraz babci w SE, więc wydaje mi się, że to dobra inwestycja, a zwłaszcza, że chyba z kodem jest na promocji.
Czy wszystko z niego wystarczy do iPhone? Nie trzeba jakiś innych śrubokrętów dokupić?
@kryptomanix: powinno byc wszystko. Ja bym jeszcze kupil ten zestaw https://allegro.pl/oferta/zestaw-narzedzi-gsm-do-naprawy-telefonow-8szt-6823634258 ten zestaw tez na allegro czesto jest wystawiany jako zestaw do iphone, bo ma torxa do rozkrecenia case

ten otwierak niebieski po prawej stronie jest cienki i miekki, bardzo dobrze nadaje sie do rozkladania zatrzaskow jak i rozklejania polaczen we wszelkiej masci elektronice typu telefony, tablety, laptopy, glosniki bt itd. Jak za to co kosztuje to rewelacja ( ͡°
@dzikiwaz: właśnie przeglądam, na zdjęciach wyglądają dość dobrze. Ocen i zamówień również jest dużo. Pokażesz dokładnie zestaw, który kupiłeś?

@brakloginuf: w tym iFix jest już ta kostka oraz patyczek plastikowy, ale w sumie te kostki można mieć, żeby trzymać z obu stron telefon, a ekran się ponownie nie zamknął.

Panowie pytanie jeszcze jedno ogólne. Otwierając tele niszczymy tą czarną uszczelkę (nie wiem jak to się nazywa). Czy to jest ważne,
@brakloginuf: w tym iFix jest już ta kostka oraz patyczek plastikowy, ale w sumie te kostki można mieć, żeby trzymać z obu stron telefon, a ekran się ponownie nie zamknął.


@kryptomanix: tak, ale nie wiem jaka tam jest, a tutaj mimo ze taniocha to jest rewelacyjna do tego celu, jednak co za tym idzie dosc szybko sie niszczy. W ifxit spodziewam sie ze bedzie twardsza.

Czy to jest ważne, aby
@kryptomanix: imho bez sensu jest kupowanie zestawu ktory idzie na ilosc w ilosci bitow, ktorych 90% nigdy i tak nie uzyjesz. Takie zapychacze. Jak chcesz miec roznorodnosc bitow to kup kolejny tani zestaw za 20zl z allegro, bedziesz mial na zas, moze kiedykolwiek sie przydadza, nawet tandeta na raz czy dwa wystarczy. Natomiast potrzebujesz dobrych bitow i narzedzi tych co czesto uzywane, a nie ich duzej ilosci. Jakosc zestawu to rowniez
@kryptomanix: tak, jak kupisz te dwa zestawy to sporadycznego serwisowania drobnej elektroniki Ci wystarcza, a mysle ze jakosc tego z ifix jest taka ze wystarcza Ci na dlugo - zreszta, kupujac w kraju masz 14 dni na odeslanie, kupisz zobaczysz jakosc
@kryptomanix: jeszcze nie zapomnij o dobrej suszarce, meczenie sie z rozklejaniem z wypierdkiem to katorga. Poza tym przy klejeniu ja tez zawsze dobrze rozgrzewam tasme, tak na pare stopni przed tym aby na kleju zaczely sie robic babelki. Pozniej dobry docisk, stygnie i trzyma swietnie. A jak znow rozkleic, to ten tani otwierak bez problemu.