Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki z #lublin
Potrzebuję zdiagnozować co się dzieje w samochodzie, podejrzewam świece ale nie znam się na tyle. Ktoś obyty pewnie dość szybko dojdzie co się dzieje. Spojrzałby mi ktoś za pół litra wiadomej substancji?
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sisisa: nie, to stara konstrukcja, chyba nawet nie ma komputera. Ogólnie z objawów to terkotanie (dlatego myślę ze być może jeden tłok nie chodzi), spadek mocy (chociaż to odczuwam głównie pod górę) i wzrost spalania. Ostatnio zaczął też gasnąć przy dojezdzaniu do skrzyzowania (po wciśnięciu sprzęgła), czasem zaczyna falować od tysiąca do 2k stojąc na luzie. Do tego jest LPG ale raczej nie ma to wpływu bo terkoce też na
  • Odpowiedz
@BjornIronside: Mogą być świece, przewody, kopułki czy ogólnie coś z zapłonem, w zależności jakie to auto. Może też być problem z układem paliwowym, może też silnik się kończyć a często jest tak, że masz kilka rzeczy do wymiany jak sonda lambda, przewody, świece, przepływka itd. Jak jest LPG to generalnie świece i przewody zaleca się częściej wymieniać. Skoro terkocze na LPG i PB może być coś z mechaniką silnika.
Ja
  • Odpowiedz
@BjornIronside: ogólnie to co opisałes do dużo rzeczy może być tak jak kolega wyżej pisał i jeszcze więcej. To jest grubsza zabawa z dochodzeniem co konkretnie.
A komputer masz na pewno. Chyba że lata 80te i masz silnik na gazniku lub mechaniczny wtrysk.
Ogólnie nie wygląda to na jedną usterkę tylko kilka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzeznia22: @r5678: ostatecznie udało sie dojechać do znajomego więc jest zrobione i tanio i jako tako. Okazało się że to tylko świeca i dziurawa fajka na niej (czy jak to sie tam nazywa, ta gumka). Komputer faktycznie jest, ale żadnego błędu związanego ze świecami nie pokazywał ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz