Wpis z mikrobloga

Hej mirki,

Mam wykres na podstawie tabelki. Na wykresie znajdują się dane z podlinowanych plików z danymi. Chciałbym aby daty były widoczne, a wykres kończył się na ostatnim dniu z danymi.

Każda komórka zawiera link - aby szybciej go aktualizować.
Wpisując #N/A - wykres kończy się na poprzedzającej dacie, jednak chciałbym zachować linki i uzyskać ten sam rezultat.

IFERROR(LINK,"#N/A") dalej pokazuje na wykresie jako 0%.

Da się jakoś nie pokazywać tych danych, ale żebym miał tą tabelę tak przygotowaną? (,)

#excel #kiciochpyta
dr_rip - Hej mirki,

Mam wykres na podstawie tabelki. Na wykresie znajdują się dane...

źródło: comment_1606923667Bv2OMRyIMsketxeFJOSWrd.jpg

Pobierz
  • 4
@dr_rip: jak zwykle opis jest taki, że trzeba uruchomić kryształową kulę:
Hasło dla wujka google: dynamic named range. Proponuję omijać te linki, które proponują niechlujne rozwiązanie z OFFSET, a skupić się na tych, które używają INDEX. Jak nie pomoże to wrócić i dokładniej wytłumaczyć czemu:)
dynamic named range


@brak_nicku: Dzięki za odpowiedź.

Do każdego dnia generowany jest plik z danymi, które są prezentowane w tabeli a z niej zbudowany jest wykres przedstawiony powyżej. Tam są też wykonywane obliczenia potrzebne by pokazać dane w tabeli.

IFERROR('K\1. Reports\1. Daily reports\Split Deliveries Report\December with reasoning[03122020.xlsx]Export Worksheet'!$U$7,"")
W IFERROR zamiast pustej komórki probówałem dać też #N/A, jednak wykres dalej czyta ta wartość jako 0%.

Jeśli wpiszę #N/A albo zostawię komórkę
drrip - > dynamic named range

@braknicku: Dzięki za odpowiedź.

Do każdego dnia ...

źródło: comment_1606932662l7jMIjHggVzqZxi46UACqt.jpg

Pobierz
@dr_rip: mam wrażenie, że za pierwszym podejściem źle zrozumiałem problem, może drugie będzie lepsze (dalej nie jestem pewny). Formuła:

=IFERROR(LINK,"#N/A")
Wstawia w komórce tekst, a potrzebny jest błąd. Zatem trzeba wywalić cudzysłów, albo użyć formułę NA() lub BRAK() w języku ojczystym.
@brak_nicku: Dziękuje Mireczku! Działa jak należy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wirtualne piwko dla Pana.

Kłaniam się nisko.

=IFERROR('K:\1. Reports\1. Daily reports\Split Deliveries Report\December with reasoning[04122020.xlsx]Export Worksheet'!$U$7,#N/A)