Wpis z mikrobloga

Jest jakiś Mirek ogarniający komputery? Bratu zepsuł się komputer a ja zdalnie nie jestem w stanie pomoc.
Karta graficzna miała artefakty, odłączył i podpial kablem od zintegrowanej do monitora „braksygnalu”. Kupił jakaś kartę za 30zl żeby sprawdzić i również brak sygnalu.
Mógłby ktoś sprawdzić co tam się zadziało?
#czestochowa
  • 15
@borysszyc: no ale mówisz że grafa ma artefakty, ale dalej działa, więc niech podepnie pod uszkodzoną grafe, wejdzie w bios, zrobi co trzeba i przełączy się na integre

a jak są na grafie artefakty to jest już raczej koniec i trzeba i tak kupić nową, prawdopodobnie vram uszkodzony

ps. integra też powinna być aktywna jak wypnie grafe z pcie (chociaż może być wymagane wyczyszcznie cmos)
@Miecz12: Używana, zregenerowana od tego właśnie znajomego kupiona. Jakiś felerny egzemplarz się trafił. Jak tylko do mnie przyjdzie karta to mu zaniosę i dowiem się co się tam podziało.
GTX970 ale za naprawę nic nie weźmie bo karta podziałała może dwa tygodnie ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miecz12: Ja miałem kiedyś małe zwarcie właśnie na górnym pcie (parę kropel płynu z przeciekajacego chłodzenia wodnego procka tam trafiło) i kiedy przeniosłem kartę do portu niżej nagle wszystko zaczęło działać.
@borysszyc: To (chyba) vdimm resistor. Spalony jak widać. Jeśli tak to odpowiada za napięcie na ddr-ach. Najczęstszym powodem przepalenia jest niewłaściwie włożona kość lub za wysokie napięcie na RAMie.
Najprawdopodobniej nawet wymiana nie rozwiąże problemu, bo pewnie mostek północny