Wpis z mikrobloga

#html #frontend #webdev
Buduje statyczną stronę na Github Pages przy pomocy biblioteki sphinx (choć nie wiem czy to ma akurat znaczenie). Chciałbym zamieścić obrazek co jak się na niego kliknie to zmienia sie w zagnieżdżoną stronę internetową. Dosyć proste sie wydaje a jakos nie moge ugryźć. Na pewno da się to zrobić przy pomocy #javascript ale jestem lewy i nie wiem jak to się łączy ze sphinxem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W czystym htmlu myślałem o czymś takim jak:


Ktoś poratuje jakimś pomysłem?
  • 8
  • Odpowiedz
@Jednorybek: okej, dzięki. Na podstawie tego co napisałeś znalazłem to

Zamieniłem to na poniższy kod i wydaje się działać. Pytanie tylko jak po kliknięciu wywołać w iframe jakiś link (np. zagnieździć wykop.pl). Dzięki!

function showIframeMapOnClick() {
$("#mydiv").html("<iframe id='iFrameMap' src='https:' width='100%' style=''></iframe>");
}
  • Odpowiedz
@Jednorybek: no i dupa zbita.... tak jak pisałem. Github pages obsluguje tylko strony statyczne wiec nie da sie od tak wrzucic Javascriptu. Wracam w takim razie do pytania - jak to zrobic w czystym htmlu
  • Odpowiedz
@Bogdan191: strony statyczne, to te bez backendu, gdzie kod nie jest generowany, a pisany - mogą działac na nich elementy dynamiczne, takie jak animacje w CSS na Hoverze, czy zmiany struktury w JS
  • Odpowiedz