Wpis z mikrobloga

#plytaglowna #procesory #komputery #pcmasterrace #kupie #intel

Kontynuacja posta

Zatem mam płytę główną do procesora o w/w architekturze ale... jest jakaś dziwna pod względem złącza przycisku zasilana PWR-SW, czy to jest to co na zdjęciu tam mam podłączyć ten kabelek i się odpali? Mam gdzieś wszelkie kontrolki HDD LED i POWER LED, RESET, ma tylko działać.

Tu jest pełna nazwa modelu tej płyty.

https://pl.aliexpress.com/i/32964732385.html

Wołam osobę z tamtego posta co mi pomagała @krabat może podanie tych informacji coś zmieni?
Pobierz rbk17 - #plytaglowna #procesory #komputery #pcmasterrace #kupie #intel 

Kontynuacj...
źródło: comment_1606406250VSsP49cauWOfz4wxYoDUtg.jpg
  • 26
@rbk17: Złącza PWR czy RESET to po prostu zwykłe zworki. Podłącz odpowiednie kabelki z obudowy do tych szpilek, jeśli nie ma możliwości wpięcia, pozostaje Ci druciarstwo. W przypadku przycisków nie ma znaczenie polaryzacja. W LEDach ma znaczenie + i -.
@Kamaz0: to jest sprzęt z rozwiązaniami producenckimi (Dell). @rbk17: Tam zawsze będą jakieś niestandardowe patenty, pewnie jest kabelek, do ich obudowy i całego modułu. Ogólnie spróbuj od zwarcia pilniczkiem dla rozruchu, jeśli działa, to wtedy tylko to podłączyć. Może masz jakieś stare kabelki w jakimś złomie, co byś rozpruł sobie pojedynczo te wtyki na szpilki?
@Kamaz0: @balrog84: no i niestety nie chodziło o POWER SW tylko o... cpu-fan - nie ma standardowego złącza i chłodzenie nie będzie działać. Nadzieja w przejściówkach albo chłodzeniach dedykowanych do della.
@rbk17: Mam sporo tych złomków w pracy, tylko że najwcześniej w poniedziałek mógłbym przyjrzeć się tym patentom. Z wentylami będzie to samo, po prostu trzeba rozgryźć co jest na tych szpilkach. Tam najważniejszy i tak jest masa i napięciowy.
@rbk17: Kupiłeś płytkę od gotowego PC Della. Może tylko do rozgryzienia układ pinów. Manuale do odszukania na necie, a jak masz pecha, to przejściówki do zasilacza będziesz potrzebował xd
@balrog84: ok jednak 5 pin - już mi się w głowie zakręciło. Dzisiaj non-stop latałem w pracy, zamówione - zobaczymy w przyszłym tygodniu. Dzięki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rbk17: Powodzenia, jak będę w poniedziałek w pracy, to zajrzę, bo mam 4 stare maszyny na śmietnik dosłownie, czekają na taczkę, sprawdzę może jakieś kabelki tam powyciągam, to Ci podeślę jakbyś miał lipę.