Wpis z mikrobloga

3/???

No dzisiaj to sam jestem zdziwiony ile cudeniek, w obu moich śmietnikach znalazłem.
Browarki były w 4 paku, rozbite po jednym piwie i dwóch piwach, ananasów było kilka, ale wiem ze i tak będę miał problemy ze zjedzeniem aż 3. Ale będę miał okazję spróbować Danonki, po chyba 6 latach, już są w zamrażarce i robię z nich lody :3
Poza tym udało się uratować kilka roślinek, spróbuję je ożywić i pewnie komuś na wiosnę oddam.

Znalezione dziś (ceny są lekko zakłamane bo nie porównuję ich z produktem na półce ) :
- 5 piw po 2.5 = 12.5zl
-3 ananasy po 4 zł = 12 zł
- 8 jogobeli po 1.5 = 12 zł
-2 danonki po 3 zł = 6 zł
-Avocadoo - 3 zł
- 2 Pory po 3.5 = 7 zł
-Pomidorki - 3zł
Banany, winogrona, jabłuszko, trawa, limonki, cytryny i sałatki - jakieś 20 zł
Kwiatków nie liczę, bo uratowane z miłości do zielonego

Razem zł 75.5 zł

Od początku tagu: 82zł + 75.5zł =157.5 zł

#freeganizm
#rybosmieci
#rybosmieci
Pobierz
źródło: comment_1606347449ibCYzSmlvbFL5x1RD333Gl.jpg
  • 19
@SStoumer: w sumie to kiedyś bardzo interesowałem się ekologią, trafiłem na slowo "freganin" i zacząłem grzebać. Po 3 latach po pijaku stwierdziłem że wracając do domu zajrzę na śmietnik, znalazłem kilka rzodkiewek, to następnego dnia pojechałem już autem po wszystkich marketach w mieście, znalazłem nawet spoko łupy i zacząłem to robić. Dużo oszczędzam, a że zbieram na zakup mieszkania to to zawsze jakiś zysk.

Jak chodzi o zdrowie - nie ruszam
@Jednorybek zastanawia mnie tylko czemu pracownicy sklepu nie biorą dla siebie tych produktów, tylko je wyrzucają. Przecież są normalne, wartościowe jak patrzę na zdjęcie.
Zainteresowałem się trochę tematem, czytałem że podbieranie ze śmietnika jest ponoć traktowane jak kradzież, może mają zakaz zachowywania odrzutów dla siebie?
@tuberculosisis: jest tam monitoring, więc pewnie jakby rozpoznali pracownika, to miałby problemy.
Raz spotkałem tylko jedna osobe, które wjechała na tyły, zabrała cały worek z pieczywem (biedronka wyrzuca u mnie pieczywo do osobnego worka) - i odjechała wyglądał jakby miał już doświadczenie, możliwe że to pracownik albo ktoś z rodziny pracownika