Wpis z mikrobloga

Potraktujcie ten wpis jako ciekawostkę. Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą tuż za płotem domu Łukasza Budowlańca przebiegała kiedyś linia kolejowa z Gorzowa Wielkopolskiego do Myśliborza, która została rozebrana kilka lat przed tym, jak osiedlił się tam ŁB. Jak się jednak okazuje trwają zaawansowane działania zmierzające do odbudowy tej linii. Projekt przeszedł już kwalifikacje w programie "Kolej +" i zostanie skierowany do prac studyjnych, które potrwają 12 miesięcy. Projekty w ramach programu "Kolej +" mają powstać do 2028 roku. Wygląda na to, że myśliborski budowlaniec oprócz słupa SN będzie miał jeszcze pociągi 15 metrów za oknem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://gazetalubuska.pl/kolej-w-lubuskiem-bedzie-siedem-duzych-inwestycji-jakie-lubuskie-pomysly-przeszly-kwalifikacje-w-programie-kolej-plus/ar/c7-15311337

W sumie ciekawi mnie jak przeskoczą temat obwodnicy Myśliborza, która powstaje w miejscu dawnej stacji kolejowej?

#lukaszbudowlaniec
Intelekt - Potraktujcie ten wpis jako ciekawostkę. Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą...

źródło: comment_1606322457w3ofUFxCh67CfCC6xK9Hfy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@NiebieskiWStringach:

Obwodnica jest już tak bardzo zaawansowana że raczej jej nie przeskoczą...

Wiem, dlatego ciekawi mnie gdzie powstanie nowa stacja (a raczej przystanek). Jest jeszcze trochę miejsca na południowej części dawnej stacji, ale w tej sytuacji linia będzie "ślepa" i nie będzie można jej przedłużyć np. do Szczecina bez konieczności potężnej liczby wyburzeń.
  • Odpowiedz