Wpis z mikrobloga

Nie wiedziałem, że Microsoft ma tak #!$%@? już, że dajesz im 20$ dolarów i możesz sobie na legalu odpalić Dev Mode i przez to emulatory innych, starszych konsol, przecież to + gry z wstecznej kompatybilności + xbox game pass i mamy zajebistą maszynkę do grania za ~1500 zł. Jeszcze jak moderzy rozkminią jak postawić na tym Windowsa 10 to będzie hit ( ͡° ͜ʖ ͡°) #xbox #xboxseriesx #xboxseries #xboxone #konsole
  • 14
@Gronbar: Z tego co wiem to konsola jest postawiona na procesorze w architekturze AMD64. Nie zdziwiłbym się, gdyby pod spodem był po prostu kernel Windowsa z "innym pulpitem". MS ma doświadczenie w kafelkowych pulpitach i nawet taki jest wbudowany w W10.
Konsola o tyle ciekawa, że korzysta z rozwiązań AMD, więc teoretycznie dowolny dowolny system oparty na jądrze Linuksa powinien tam ruszyć z buta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
czy to oznacza, że ta konsola została przerobiona? Da się odpalać piraty 2 tygodnie po premierze? O.o


@Djoki: nie. Microsoft umożliwia za 20$ uruchomienie trybu dewelopera a ten tryb odblokowuje różne możliwości. Nie liczyłbym na pirackie gry ani w najbliższej ani w żadnej przyszłości.
@GIBbeer: Wydaje mi się, że nie może zostać pozbawiony Win32 - DX11 i 12 jest mocno związany z plikami Windowsa. UWP to tylko aplikacje w (chyba) C# z możliwością używania elementów Win32.