Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redminote7 #xda #android
Jaki ROM aktualnie jest najlepszy/szybki/stabilny i z działającym GPS dla #rn7?
Od roku +- mam Pixel Experience Lavender ale gps przestał działać, nie wiem czy sprzętowo czy systemowo. W każdym razie, może jest coś aktualnie lepszego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 23
@virnik: miui XDDD
Weź sobie wrzuć CrDroid 6.11 (android 10) używam od dłuższego czasu. Działa wszystko stabilnie.
Jak chcesz android 11 to dawaj Weeb Projekt 2.1.0 (też od letsmakecakes).
CrDroid to chyba finalny build ale weeb cały czas jest rozwijany.
@Dibhala: Tak, crdroid w 100% natomiast WeebProjekt is a ROM that has been based on AOSP and cherry-picks from various ROM's like LineageOS , PixelExperience with some Pixel and Anime Goodies. ponieważ nie ma jeszcze czystego los based on android 11.
@virnik: nie mam pojęcia o czym mówisz a tym bardziej po co instalujesz jakieś wynalazki zamiast czystego LOSa. Mającego oficjalnego builda do twojego rm7 bez zastanawiania się co nie będzie działać po instalacji jakiegoś nieoficjalnego builda składanego na kolanie.

Swoją drogą pierwsze co bym postawił stockowy rom żeby sprawdzić co z tym gpsem.
@virnik: eee no to okej jak wsio działa. Świtało mi coś ale w zupełnie innej gminie. Nie pałowałem się z rootowaniem już od długiego czasu, bo nie mam już takiej potrzeby.
W każdym razie nie ma lekko jak w byle tutorialu, bez wsparcia ramdisku w bootloaderze trzeba się trochę nagimnastykować. Spróbuj alternatywy, supersu czy może coś jeszcze powstało.

Mnie do wszystkiego co potrzebowałbym zrobić jako root wystarcza ADB
@Dibhala: Ja tego roota nie potrzebuje, ale akurat Nest Bank się wściekł i wykrywa otwarty bootloader - nie skorzystam. Chciałem spróbować to rootem i magiskiem jakoś "zakryć" no ale sam widzisz : )
@virnik: no to jak nie magisk na partycji recovery (chyba tak to się instalowało bez ramdisku), to jakaś wirtualna maszyna albo coś ukrywającego roota jako działająca w tle aplikacja. Kojarzy mi się coś takiego jak rootcloack czy roothide.
To wszystko i tak będzie coraz trudniejsze przez safetynet od googla, ale to zdaje się być musem tylko mając gappsy i instalując coś z playstora.
Z drugiej strony chyba z żadnego innego źródła
@virnik: Potem w opcjach zaznacz 'Magisk Hide' i jak będziesz używał 'AdAway' (polecam) to od razu kliknij 'Systemless hosts'.
Jak to zrobisz daj znać to polecimy z modułami i SafetyNet..