Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TsundereGirl: przy sygnalizacji S1 skracając w lewo również stajess na skrzyżowaniu aby przepuścić tych z naprzeciwka. Oczywiście wjeżdżasz wtedy kiedy masz pewność, że nie zablokujesz nikogo i opuścisz skrzyżowanie zanim ruch będzie otwarty na z drugiej strony.


@grzegor9: tyle że wtedy pierwszeństwo jest już ustalone przed wjazdem na skrzyżowanie, a nie że staje na środku skrzyżowania i nagle zmieniają się zasady jak chce kolega @darek-jg
  • Odpowiedz
Ktoś kogoś musi puścić i tyle


@TsundereGirl:

Chyba najrozsądniejsze podejście, a puścić powinni niebieskiego, potem czerwony na wprost i zielony w lewo na końcu.
W końcu lewoskręt zaraz po zawracaniu ma najmniejsze pierwszeństwo
  • Odpowiedz
@TsundereGirl: to co robisz jak masz zielone światło i chcesz skręcić na skrzyżowaniu?, nie wjeżdżasz czy wjeżdżasz i się okazuje że nie możesz skręcić bo z przeciwka jadą samochody?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ntdc: ustalenie kolejności przejazdu to nie to samo co czekanie na wjechanie.

Skoro jadę w lewo na światłach to ustalam sobie kolejność: najpierw auta z naprzeciwka, potem ja. I wjeżdżam, patrząc co się dzieje naprzeciwko, tym którym ustaliłam że muszę ustąpić to ustępuję. Nie wiem co w tym dla ciebie trudnego
  • Odpowiedz
@TsundereGirl:

Przecież ja ustaliłem kolejność:
Jadę na wprost więc mam pierwszeństwo przed pojazdem skręcającym w lewo.
Przypominam, że nie ma znaków ustalających pierwszeństwo i działają zasady ogólne.
  • Odpowiedz
@TsundereGirl: a w tym przypadku postępujesz dokładnie tak jak napisałaś, możesz wjechać bo masz pierwszeństwo przed niebieskim a musisz ustąpić jadącemu z naprzeciwka czerwonemu i zaraz po nim możesz jechać, nawet szybciej niż na światłach bo tylko jednego przepuszczasz
  • Odpowiedz
@darek-jg:

Zgodzisz się z tym, że na skrzyżowaniu równorzędnym, gdzie nie ma znaków ustalających pierwszeństwo pojazdów działają "zasady ogólne"?
  • Odpowiedz
@darek-jg:

Dlatego jestem zmieszany bo:

Zasady ogólne mówią:
prawa strona ma pierwszeństwo, skręcający w lewo ustępują pojazdom jadącym
  • Odpowiedz
@darek-jg: Mam i duzo km za soba, nigdy nie widzialem aby na rownorzednym ktos zatrzymywal sie na srodku

Twoje argumenty sa logiczne, i wyglada to logicznie ale niestety nierealne do wykonani na drodze

Moze sie myle i Ty masz racje, ale gdy mialem taka sytuacje na drodze to bylo to rozwiazane tak jak napisalem
  • Odpowiedz