Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, pytanie mam odnośnie #mpkwroclaw i autobusów. Z racji tego ze nowe moderusy maja być niebieskie, stare tramy tez remontują i malują na niebiesko, a podobno maja kupować nowe merce citaro, to czy budwajzer planuje kupić je tez z niebieskim malowaniem? Czy dalej będzie żółto czerwono jak w Warszawie? No bo jak się tak pojeździ po polskich miastach, to raczej cała komunikacja jest w nich jednolita pod względem malowania, a we wro ofc popackane jedne na taki a inne na sraki kolor i jak zawsze estetyczny burdel, nie mówiąc już o stanie tych busów, rozkładzie linii i tego ze wiele z tych busów to jakies krótkie nie-przeguby jak w jakiejś swidnicy czy innym mniejszym mieście
#wroclaw
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rozbojnikalibaba: popaćkane? A to nie jest tak, ze od końca lat 90 - autobusy miejskie są już w większości żółtoczerwone? W innych barwach to chyba sa podmiejskie i testówki. Pomijam też kwestie ikarusów, które fakt - były często oklejone reklamami, albo w tym swoich malowaniu z kremowymi drzwiami, ale takim to ja ostatni raz jechalem 135 z jakieś 10 -15 lat temu. A tramwaje historycznie byly niebieskie chyba, stad powrot
  • Odpowiedz
@lipek91: @Damasweger: zle się chyba wyraziłem, sry, ale chodzi mi o to, ze busy są żółto czerwone, tramy niebieskie i to chyba jedyne miasto w Polsce poza Śląskiem (ale tam jest kilka różnych MPK) które znam, gdzie cała flota MPK, a wiec tramy i busy nie jest jednolicie malowana
  • Odpowiedz
  • 1
@rozbojnikalibaba: Niebieskie tramwaje we Wrocławiu są nie bez przyczyny. To nawiązanie do pewnej historii, a kolor autobusów współgra z kolorami flagi Wrocławia, więc wszystko jest tak jak powinno być. Inna sprawa, że kolory flag Warszawy, Łodzi i Wrocławia są takie same ;)
  • Odpowiedz
@Domciu: wiem, ze tramy nie bez przyczyny, i wiem ze autobusy tez współgrają z kolorami flagi, chodzi mi jednak o to, ze Wrocław jest jedynym miastem z dużych miast w Polsce poza Śląskiem (Śląsk ze względu na wielość spółek komunikacyjnych), w których tramwaje i autobusy posiadają różne malowanie. Jeśli pojedziesz do Warszawy to zarowno autobusy jak i tramwaje są w tym samym kolorze (tutaj konkretnie żółto czerwony), tak samo w
  • Odpowiedz