Wpis z mikrobloga

@adrjanoo: zależy co będziesz robił. Do gier i cięższych programów graficznych/developerskich lepiej mieć tryb DDR, a on włączy się tylko w 2 takich samych pamięciach (czyli w teorii wystarczy ta sama pojemność, podobne opóźnienia (ewentualnie ustawią się te wyższe w BIOSie i takie samo taktowanie). Ja tam bym wolał dołożyć 8 GB, na 3-4 lata jeszcze powinno wystarczyć, a potem nie wiadomo.
@adrjanoo: a no i dochodzi fakt, że mieszanie różnych pamięci czasami prowadzi do większych lub mniejszych problemów. Tak jak piszą na ulotkach z lekami o efektach ubocznych 1:100 albo 1:1000 pacjentów tak samo jest tutaj. Czasem lepiej kupić parę pamięci dopasowaną przez producenta na etapie sortowania w fabryce, a starą pamięć odsprzedać na olx.
@sing: Czyli, jakbym chciał dołożyć te 8 GB, to wystarczy patrzeć na pojemność, taktowanie i opóźnienia, żeby były takie same, jak w kości, którą już mam? Producent i inne parametry nie mają znaczenia?
@adrjanoo: Tak możesz dołożyć 16 gb kości ddr 4 3200 mhz - tyle nie będziesz miał 24 GB, bo z tego co na zdjęciu widać to w banku nr 1 kość ma pojemność 8 GB

Na pewno masz jeden wolny slot?
(jest napisane, że ta kość pracuje w trybie single channel także prawie na pewno masz tylko jedną kość)

Jako, że to jest laptop to kość musi być rodzaju sodimm ddr4
@adrjanoo: O kurczę przepraszam, to ja się pomyliłem ;D
Nie wiem jak to się stało ale zgadza się, że 8+16 to 24 GB ;D

Tak po prostu nie wziąłem pod uwagę by łączyć kości o różnej pojemności i policzyłem 8+8 - ale tak da się zrobić 8+16.

Jednak raczej proponowałbym dołożyć kość tego samego modelu i pojemności - bo to różnie bywa, są przypadki że działają kości o różnych pojemnościach w