Wpis z mikrobloga

#pracaspawaczamnieprzeistacza

Wpis będzie mocno filozoficzno-refleksyjny. Jeśli nie lubisz takich klimatów przejdź dalej....

Praca spawacza mnie przeistacza i to dosłownie :)

5 lat temu nie potrafiłem spawać, coś tam spawałem ale okazało się później że to było nic. Moje życie leżało w gruzach i byłem naprawdę w ciężkiej sytuacji. Brakowało mi nawet na chleb.
Co zrobiłem? Postanowiłem zająć się spawaniem, w końcu aluminiową rurkę od klimatyzacji 10 mm ze ścianką 1 mm potrafiłem posmarkać na szczelność. Ciężko pracowałem, kolegów polaków nie słuchałem że nie potrafię spawać. Udało mi się spawać takie rzeczy jak szkielet mercedesa AMG GT, ramy do Lamborghini i takie tam kasując po 15 tys zł miesięcznie.
Dziś? Obudziłem się w hotelu Ambasador w Łodzi, wczoraj odwiedziła mnie fajna koleżanka ;) jedna z trzech jakie mam w Polsce, od 7 miesięcy nie pracuję zawodowo mimo tego niemiecki pośrednik dalej mi płaci od 6-9 tys zł netto bo pandemia, aby się nie nudzić i podnieść swoje umiejętności podjąłem się spawania w Polsce łodzi 10-15 metrowych i prawdopodobnie tym się będę zajmował w przyszłości.

Praca spawacza mnie przeistacza i to dosłownie :)

****
  • 22
@solus_ipse: @dzapanisko: zrobiłem sobie badania w Niemczech na zawartość aluminium w organiźmie i wyszło w normie. Zęby mam zdrowe.
A pytanie do Was. Jak Wy się bronicie przed wdychaniem tego syfu w Polsce? Mam tu na myśli spalanie węgla, śmieci z domowych piecach, spalin z 20 letnich diesli?
Mam tu na myśli spalanie węgla, śmieci z domowych piecach, spalin z 20 letnich diesli?


@zielona_biedronka: Diesel nie szkodzi, mieszkam na wybrzeżu, wiatr wszystko rozwiewa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znałem paru spawaczy, właśnie w Niemczech, to ząbków już dawno od tego syfu nie mieli, krótko spawasz najwyraźniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suqmadiq2ama: a ja mam pytanie z innej beczki. Macie doświadczenie w spawaniu za granicą. Czy w Norwegii można normalnie zarobić? Jakie są wasze doświadczenia? Mig-mag metoda
@Capshov: Zdradze Ci sekret - polacy pracują na zachodzie za mniej niż sie utrzyma np norweg tak jak ukraińca stać mieszkać i pracować we wrocku za najniższą.

To nie prawda że polacy są świetnymi spawaczami, spawają jak cioty ale im sie tak wydaje bo przebierają w stawkach za które i tak by nikt nie przyszedł a co dopiero spawacz na miejscu.

To ile zarobisz nie zależy od spawania tylko od tego
@Capshov: No to nie masz źle, wschodnie niemcy płacą 1300-1500€ niemcom i jeszcze trzeba rachunki opłacić z tego

Ja po 20 latach expa w kraju biore za Twoje godziny średnio 8-10k na czarno a 15 lat temu miałem 20zł do łapy z umową o prace na stałe na magu czyli takie 5-6k z nadgodzinami netto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suqmadiq2ama: do Niemiec nie chce jechać, nie znam języka. W pl też siedzę z dala od domu bo w moim miejscu zamieszkania tylko płoty robią. Więc jak mam siedzieć i tak z dala od domu i wynajmować pokój to chciałbym wyjechać na uczciwych warunkach i pomyślałem o Norwegii