Wpis z mikrobloga

Kolejny tydzień anime za pasem. Zbliżamy się w niektórych seriach już do połowy sezonu. Sezon uważam za dobry i polecam chociaż zapoznać się z tytułami od 7 wzwyż. Mam jeszcze w planach rozpocząć 6-7 serii z bieżącego sezonu, ale nadrobię je pewnie za jakiś czas. W bieżącym zestawieniu dwie nowe pozycje.

Bardzo dobre (9/10):
Majo no Tabitabi 5 (+2)/12
Niezmiernie cieszy mnie to, że seria nie zmienia swojego charakteru. Otrzymaliśmy kolejną ciekawą historią z dramatem i odrobiną szaleństwa w tle. W kolejnym odcinku wyczekiwany przeze mnie powrót Fran sensei. Polubiłem tą postać od pierwszego odcinka i mam nadzieję na kolejne. Coraz częściej myślę o tym, że Nike jest nauczycielką Fran i matką Elainy.

Yuukoku no Moriarty 3 (+1) /12
Trafił się odcinek trochę na przeczekanie. Odkrywane jest coraz więcej motywów głównych bohaterów i odrobina ich przeszłości. Podejrzewam, że seria mocno za chwilę przyspieszy. Liczę na to, że się nie zawiodę. Zapowiedziano 2 sezon co daje mi nadzieję, że dalsze epizody będą ciekawe.

Golden Kamuy 3rd Season 4 (+1) /12
Ten sezon to złoto! Dobrze się bawię oglądając kolejne odcinki. Nie spodziewam się, żeby trwało to specjalnie długo, ale tytuł zdecydowanie odbudowuje swoją pozycję. Oceniam jeden punkt wyżej xD.

Dobre (8/10):
Iwa Kakeru!: Sport Climbing Girls 4 (+1)/12
Seria przechodzi w typowy tytuł klubowy. Pojawia sie rywalizacja i wszelkiego rodzaju relacje między głównymi bohaterkami a reprezentantkami innych szkół. Wciąż miło mi się serial ogląda i ciekawi mnie sport jakim jest wspinaczka dlatego śledzę dalej.

Tonikaku Kawaii 5 (+2)/?
Doszli nowi bohaterowie i jak dla mnie nie wprowadzili za wiele nowego. Czekam na więcej rozmów między głównymi bohaterami, bo wtedy wydaje mi się ta seria rozkwitać. Lubię sposób w jaki pokazywane są różnice między płciami w związku ale też czuję lekki niedosyt. Czegoś mi brakuje, jeszcze nie wiem skąd to uczucie ale pewnie wyjaśni się później.

Maoujou de Oyasumi 4 (+1) /12
Zawsze jak myślę o tej serii mam uśmiech na twarzy. Nie wyobrażam sobie mieć negatywne uczucia do tej serii. Księżniczka jest coraz śmielsza i odwala coraz większe numery xd

Munou na Nana 4 (+1) /13
Pojawia się zmiana w strategii głównej bohaterki. Dzięki uzyskaniu większej ilości informacji o swojej klasie spodziewam się coraz to bardziej wyszukanych sposobów na zabójstwa. Liczę też na pierwsze oznaki paniki wśród uczniów. Podczas rozmyślania o serii doszedłem do wniosku, że ciekawie byłoby gdyby bohaterka przeszła jednak na stronę uczniów i postarała się o ich uratowanie. Czas pokaże ^^

Fajne (7/10):
Jujutsu Kaisen (TV) 5 (+1) /24
Nie myślałem, że tak wcześnie nastąpi zgon głównego bohatera. Niby zapowiadali to w pierwszym odcinku, ale jakoś tak szybko xD. Jak to zwykle bywa frakcja ludzi jest podzielona. Pojawienie się nowych antagonistów daje mi nadzieję na coraz to lepszą akcję. Mam tylko nadzieję, że nie zmieni się to w nowe Boku no Hero Academia. Na plus zasługuje rysowanie postaci. Coraz bardziej mi się podoba to w jaki sposób za każdym razem wyróżniają się na ekranie.

Kuma Kuma Kuma Bear 4 (+1) /12
Cukierkowy festiwal trwa xd. Dobrze się anime ogląda, nie aspiruje do bycia czymś więcej i za to je lubię.

Kimi to Boku no Saigo no Senjou, Aruiwa Sekai ga Hajimaru Seisen 4 (+1) /12
Drama is coming. Wyczuwa się ją ze wszystkich stron. Dochodzimy do momentu, gdzie musi akcja zacząć się zagęszczać. Czekam na moment, kiedy główni bohaterowie staną po jednej stronie przeciwko wspólnemu wrogowi. Ciekawi mnie tylko jak to się zacznie.

Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) 5 (+5) /?
Nowość w zestawieniu. Tytuł od Toei więc spodziewam się wieeeelu miesięcy oglądania. Seria w typowym dla lat 90/00 klimacie shounenów. Miejscami bardzo ładna grafika, czasem kłuje po oczach CGI. Z pewnością będzie to dla mnie tytuł na odskocznię. Miło się to ogląda, żeby po prostu odpocząć.

Magatsu Wahrheit: Zuerst 3 (+3) /?
Kolejna nowość. Tytuł mnie zaskoczył od samego początku pomimo związków ze światem gier. Można go śmiało porównywać do Akudama Drive. Tutaj akcja jest jednak osadzona w pewnego rodzaju postapo w wersji militarystyczno-fantastycznej. Dość dziwne połączenie jak dla mnie. Wszystko rozwija się jak w grze rpg. Wydarzenie goni wydarzenie a o bohaterach otrzymujemy zaledwie szczątkowe informacje. Tytuł będę śledzić z zainteresowaniem.

Spoko (6/10):
Love Live! Nijigasaki Gakuen School Idol Doukoukai 2/13
Z tytułem póki co się wstrzymuję. Jak będę miał więcej czasu może nadrobię.

100-man no Inochi no Ue ni Ore wa Tatteiru 5 (+1) /12
Nic nowego, nic jakoś szczególnie ekscytującego. Czekam na dalszą akcję.

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka III 5 (+2) /12
Nikt pewnie nie spodziewał się włączenia Bella w drużynę wyjaśniającą incydent w dungeonie. Czekam, aż Wiene zostanie włączona do ich gildii.

Kamisama ni Natta Hi 2 /12
Póki co daję sobie na wstrzymanie. Nadgonię jak wyjdzie więcej odcinków.

Ikebukuro West Gate Park 4 (+1) /12
Moje zarzuty, że serial nie wgryza się w temat dalej podtrzymuję. Wiele reakcji postaci z uwagi na różnice kulturowe nie są dla mnie oczywiste i przydałoby się poświęcić trochę czasu antenowego na opis uczuc bohaterów, ale nie oczekuję realizacji. Wydaje mi się, że poziom będzie spadać a problemy pobocznych postaci będą coraz mniej wyszukane. Ocena moja spada i chyba się na tym poziomie zatrzyma.

Taisou Zamurai 3 (+2)/?
Nadrobiłem dwa odcinki i jestem zawiedziony kreowaniem głównego bohatera na totalnego ciapę. Wszyscy dookoła wyręczają go niemalże we wszystkim. Po nastu latach zawodowego treningu nie był w stanie samodzielnie zająć się ćwiczeniami. Wątki rodzinne i to co mnie najbardziej do serii zachęciło - przezwyciężanie przeciwności losu jakoś ukryło się za ciągłym przepraszaniem wszystkich dookoła. Spory zawód, moja ocena tytułu spada :(.

Przeciętne (5/10):
Kami-tachi ni Hirowareta Otoko 4 (+1) /12
Czwarty odcinek nieźle mnie rozbroił. Dostaliśmy symulator sprzątania kanalizacji xd. Główny bohater na dodatek podszedł do tego jak brygadzista planując prace dla slime'ów, które oswoił. Spoko się to ogląda, ale z polecaniem komukolwiek raczej wstrzymałbym się.

Noblesse 4 (+1)/?
Nowa porcja bishów. Główny bohaterowie dostają po ryjach a grupa ratunkowa w gotowości. Anime nie polecam, można czas poświęcić na coś lepszego.

Akudama Drive 4 (+1)/12
Końcówka 4 odcinka pokazuje, że fabuła może w końcu ruszyć z miejsca i ujawnione zostaną tajemnice ówczesnego wyglądu świata. Moje zainteresowanie rośnie dlatego tytuł oczko wyżej.

Słabe (4/10):
King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi 4 /26
Daję sobie na wstrzymanie. Wypróbuję inne anime sezonu.

Bardzo słabe (3/10):
Hypnosis Mic: Division Rap Battle - Rhyme Anima 1/13 drop

#anime #animedyskusja
  • 6
@Gnieznianin: IWGP coraz mocniej mi wchodzi. Seria nadal nie ma jakiegoś głównego wątku, tylko mniej absorbujące historyjki, ale nie zmienia to faktu, że wnosi powiew świeżości do produkcji o gangach i subkulturach. Mimo, że odcinki przedstawiają wątki często graniczące z komedią to mają w sobie poważny przekaz. Tytuł powinien trafić do osób wchodzących w dorosłe życie, bo fajnie ukazuje współczesne problemy i środowisko osób młodych.

Lepiej obejrzeć ten tytuł, niż kolejną
@Gnieznianin:

Ten sezon to złoto! Dobrze się bawię oglądając kolejne odcinki.

O tak byczku +1 Powrócił ten świeży humor który tak lubię w tej bajce.

Yuukoku no Moriarty - Po pierwszym odcinku zapowiadało się naprawdę przyjemnie. Odcinek 2 i 3 trochę ostudził mój zapał, ale musieli jakoś przedstawić motywy głównych bohaterów. Trochę słabo to wyszło i dosyć płytkie to było jednak liczę, że od kolejnych odcinków poziom znów wzrośnie.

Iwa Kakeru!:
@Logytaze: Tak samo myślę o tym tytule. Żałuję za to, że każdy temat, który jest poruszany nie jest zgłębiony. Trochę na to nie pozwala formuła, jaką sobie narzucili. Czy jesteś w stanie w 20 min poruszyć temat narkomanii wśród dorosłych, toksycznych związków czy pogoni za atencją wśród twórców? Mimo wszystko uważam, że serial jest spoko i z pewnością jest lepszy od połowy wychodzących tytułów xD
@jackyll: muszę tylko jeszcze przekonać żonę, że warto do tej serii wrócić, bo kompletnie olała Golden Kamuy pod koniec pierwszego sezonu.

Yuukoku no Moriarty - ja mam obawy (po obejrzeniu openingu), że otrzymamy marną próbę skopiowania pojedynku L z Yagamim z Death Note. Jestem jednak dobrej myśli i liczę na to co i ty.

Po Dumbbell nan kilo moteru będę śledzić podobne serie zawsze xd
@Gnieznianin: Sugerując się openingiem i endingiem podejrzewam, że te 20-minutowe wątki w dużym stopniu służą ekspozycji głównych bohaterów. Mamy już niejakie pojęcie o liderach 2 grup (podejrzewam, że będzie ich 4) i prawej ręce wschodniego gangu, któremu szykuje się jakieś większe backstory.

Jeśli chodzi o poruszaną problematykę to myślę, że jest to zaletą serii. Nie jest to anime stricte kryminalne, aby robić dłuższy wątek o narkotykach. Nie wyobrażam też sobie nawet
@Logytaze: Teraz rozumiem jakie masz oczekiwania. Ja z kolei cenię sobie jak anime wgryza się w dany problem. Świetnym przykładem jest 2 sezon 3-gatsu no lion czy tokyo magnitude 8.0

Oba tytuły poświęcają więcej czasu antenowego na problem jaki spotyka młodych ludzi. W 3-gatsu jedna z bohaterek spotyka się z problemem znęcania w szkole. W rozwiązanie problemu są zaangażowani rodzina, szkoła i psycholog. Dochodzi do przenosin jednej z ofiar do innego