Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, chciałbym wrócić do zajmowania się genealogią i moje dotychczasowe wyniki poszukiwań (zapisane w pliku word) przenieść do jakiegoś programu lub bazy danych stworzonej do tego celu.
Chciałbym Was zapytać jaki program do stworzenia drzewa polecacie - może Geno Pro czy Drzewo Genealogiczne II, a może coś innego? Alternatywnie może być jakiś portal internetowy, ale preferowałbym opcję, że płaci się raz, a nie trzeba co roku wykupiuć subskrypcję, jak np. w myHeritage.

I w sumie jeszcze jedno pytanie - czy poza myHeritage są jakieś inne programy lub platformy, gdzie mogę podzielić się swoim drzewem i zobaczyć czy któryś z użytkowników nie ma przypadkiem wspólnego przodka?

#genealogia #drzewogenealogiczne #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • 2
@Zymbar Ja używam Ahnenblatt, bo jest sprawdzony i działa lokalnie.

Natomiast zawsze po skończeniu zapisuję dwa pliki w formacie gedcom i ahn (format programu), a w nazwie ile było osób w chwili zapisywania.

W drugim ci nie pomogę.
  • Odpowiedz
@Zymbar: Ja robię w Family Tree Builder od MyHeritage, ale tylko dlatego że mam tam jakieś lepsiejsze konto (spadek po koncie na moikrewni.pl).

czy poza myHeritage są jakieś inne programy lub platformy, gdzie mogę podzielić się swoim drzewem i zobaczyć czy któryś z użytkowników nie ma przypadkiem wspólnego przodka?


@Zymbar: Jak masz konto na geneteka.pl (PTG) to jest tam funkcja wpisania poszukiwanego nazwiska na danym terenie, można przeszukiwać wpisane przez
  • Odpowiedz
@Zymbar: Hej, a ja się przeniosłam z MyHeritage do francuskiego Geneanetu. Zaciągnęłam kopie zapasową GEDCOM i wrzuciłam tam bazę. Fajnie i podobnie działa jak MyHeritage, jest podobny mechanizm wyświetlania osób i mi to pasuje. Jest tez bezpłatna chyba ze chcemy korzystać z ich wyszukiwarki i matchowania. Minusem jest to ze nie ma polskiej wersji językowej ale to idzie prosto obejść.
  • Odpowiedz
@Zymbar: Polecam Drzewo Genealogiczne II. Płatny. Korzystam z niego na co dzień. Z bezpłatnych - Ahnenblatt (od którejś wersji istnieje tez wersja Premium - płatna).

Portale - ogółem, niezależnie który OK - ale trzeba pamiętać, że dane, które wpiszesz mogą znaleźć wszyscy użytkownicy. Plus - potencjalnie znajdziesz dalekich kuzynów, minus - są ludzie, którzy kopiują wszystkie informacje jak leci. Więc można spotkać "drzewa", tj. bazy danych, z kilkuset tysiącami profili połączonych
  • Odpowiedz