Wpis z mikrobloga

@zirytowana_plaszczka: Kiedyś zgłębiałam się w ten temat dotkliwie, i jest sporo legitnych źródeł, potwierdzających jego istnienie. Do dzisiaj zastanawiam się czy był genialnym myślicielem ze schizofrenią, która kazała mu twierdzić, że jest synem boge, czy Żydzi mu za dużo nadpisali cytatów w swojej księdze ( )
  • Odpowiedz
@chyba_cos_nieteges: Jedyne "bezpośrednie" źródło, tzw. Testimonium Flavianum u Józefa Flawiusza jest niemal na pewno fałszywką - późniejszym wtrętem niewiadomego autorstwa. O Jezusie jako o żyjącym w czasach Nerona w samym mieście Rzymie (czyli ponad 30 lat po tradycyjnej dacie śmierci) pisze natomiast Swetoniusz. Jest to albo błąd historyka albo cała historia ze stajenką w Betlejem to ściema.
  • Odpowiedz
@The_Orz: Akurat stajenka w Betlejem to rzecz, w którą wierzą tylko fundamentaliści. Już za dzieciaka pytałam mamy "Ale dlaczego Jezus był Królem, a urodził się tak biednie i aniołki go nie wspierały?" Wiem, że to brzmi jak "Karen, to dziecko tak nie powiedziało!", ale taka prawda. Od gówniaka byłam dociekliwa w tych sprawach, jak mnie rodzice co niedzielę ganiali do kościoła XD
  • Odpowiedz