Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu zauważyłem nowe etykiety na pewnym produkcie. Wielki znaczek 25% mniej cukru, dla zdrowia i w ogóle.
Na zebraniu zapytałem team leadera tego działu czy to jakieś narzucenie od państwa, ma być mniej bo niby cukier szkodzi i takie tam pierdoły. Wiadomo, teraz jest moda na zdrowy tryb życia.
Otóż nie. Po prostu cukier jest za drogi więc szukają oszczędności gdzie się da. Dodatkowo podnieśli cenę o kilka centów ponieważ jak klient widzi, że coś ma mniej cukru to jest zdrowsze więc chętniej weźmie. I tak firma upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu, tak się robi miliony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz jak widzę gdzieś "ileś % mniej' to rezygnuję z zakupu i biorę tam gdzie więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 9
@herejon: słodzę 4 łyżeczki herbatę. Jak podłodzę 3 to niby dalej słodka ale jednak to nie to samo. Tutaj tak samo, czuć inny smak, ktoś kto je to od lat poczuje różnicę. Ale i tak będzie się cieszył bo przecież zdrowsze, firma dba o klienta i podobne ściemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vitass: obniżenie zawartości cukru kosztem smaku zazwyczaj źle się kończy. Dla większości ludzi smak wciąż jest najważniejszy I jeżeli nie zrobią odpowiedniej mieszanki cukru i różnych slodzikow to klient będzie niezadowolony I kupi mniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vitass: mówię z doświadczenia UK i USA I wydaje mi się że praeirnkazdy inny rynek jest podobny. Klient który szuka czegoś naparwde zdrowego sięgnie po kompletnie inny produkt.

Możesz dac linka do napoju o którym mówisz? Bo jestem bardzo ciekawy co to jest
To nie napój, to ciastka z marcepanem. Nie wrzucę etykiety bo tylko my robimy ten produkt a nie chcę się zdradzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@drGreen: tak BTW. Rok temu z jednego produktu wyrzucili jakieś 75% soli. Tu wyraźnie czuć różnicę tylko co z tego jak tego produktu robimy teraz 3x tyle co rok temu bo tyle zamówień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vitass: daj znać za jakiś czas jaki był rezultat w skali zamówień po obniżeniu cukru w ciastach.

Sól wyrzucona też z jakiś słodyczy?
@drGreen: tak naprawdę ciężko to będzie określić teraz. Obecna produkcja pójdzie do sklepu za jakieś 4-5 miesięcy.

Wręcz przeciwnie, z kajzerek i bułek na hamburgery czyli z dobrej bułki wyszło mdłe coś. Jak będziesz kiedyś w McDonald's w Holandii, będziesz jadł cheeseburgera i wyda ci się dziwny w smaku to już wiesz dlaczego, m.in. tam idą te bułki.