Wpis z mikrobloga

Wykopki ostatnio mnie ciągnie na macbooka/ipada, nigdy nie miałem do czynienia z apple, zawsze android i windows, wkurzał mnie zamknięty system i że za wszystko trzeba płacić ale chciałbym spróbować czegoś nowego. Czy jest w tym apple coś naprawdę magicznego że ludzie płacą po 4-7K? Podoba mi sie w macbook'u pro ten wyświetlacz nad klawiaturą ale nie mam takiego budżetu żeby dawać 6K na urządzenie do przeglądania internetu, wiadomo że obróbka wideo itp. ale ja nie skorzystam z tego.
Wiem że jak już ma sie jeden sprzęt od apple to warto mieć drugi bo mają fajny ekosystem a że moja s9 juz ma 3 lata to myślę tez o iphonie, podoba mi teraz ta nowa 12 ale znowu nie rozumiem żeby dawać tyle za telefon i bym ostatecznie myślał pewnie o 11 jak będzie w przystępnej cenie czyli dopiero jak wyjdzie 13 xD
#apple #ipad #zachcianka #iphone
  • 11
  • Odpowiedz
@oski22: Mnie strasznie kusi nowy iPad 8, ale chciałbym ogarnąć na promocji Air 3, ostatnio na Amazonie był za 1900, ale nie zdążyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Harmideron: Ja tam całe życie na Androidzie (raz iPhone 4), teraz praktycznie wszystko mam Samsunga i nie mam problemów. Ale jeśli chodzi o tablety, to chyba tylko iPady mają sens. Ewentualnie jakiś Samsung Tab s7, ale on
  • Odpowiedz
@jestemmimas: no właśnie też widziałem tego samsunga tab s7 i też mnie zaciekawił ale z ceną to tak jak mówisz tyle co ipad.
A co do androida to ja tak samo od początku, co prawda źle wspominam sony z1 bo juz po 2 latach nic sie nie dało z nim zrobić, nawet muzyki słuchać. Potem samsung s6 i miło wspominam choć wiadomo już po dwóch latach trochę się zacinał, a
  • Odpowiedz
@jestemmimas: a myślałeś co potem?
S10 to ostatni telefon samsunga jaki mi się podoba, te s20 to już trochę mnie tymi aparatami wkurzają, ale to wszystkie flagowce innych firm też, mają po 4-5 aparatów. No jeszcze ten iphone 11 nawet spoko wygląda, a bardziej myślałem o 11 pro bo oled no ale jeszcze nie za tą cene xd
  • Odpowiedz
@oski22 No to prawda, między s6 a s8 odczułem duży skok, ale z s8 do s10+ już nie specjalnie, jedynie większy ekran robi robotę, jedyne czego bym chciał, to ekran 120 Hz.
  • Odpowiedz
@oski22: Ja przez lata byłem przeciwnikiem apple i miałem podejście po co płacić 5k za komputer jak kupie taki sam za 2k. Kiedyś jednak kupiłem macbooka żeby spróbować "z czym to się je" - teraz nie wrócę do Windowsa, wygoda pracy na MacOS, prostota obsługi i niesamowita wygoda, bezobsługowość, to są rzeczy za które warto dopłacić. Będąc gówniakiem miałem ochotę (i czas) się bawić w podkręcanie procka, ingerowanie w system,
  • Odpowiedz
@Rakanishuu: ja myślę właśnie nad makbookiem, tylko fakt że mam laptopa za którego dałem nie mało(służył mi do gier na studiach) mnie troche zniechęca. Ale chciałbym coś lekkiego co położe na kolanach i nie będą mnie bolały i coś co można odłączyć od sieci bo w lapku mi padła bateria albo układ zasilający i juz mi sie w niego inwestować nie chce zresztą używałbym go jako stacjonarki przy biurku bo
  • Odpowiedz