Wpis z mikrobloga

Korzystając z okazji, że państwo polskie:

1) aresztowało w sądzie adwokata w przededniu bardzo ważnej sprawy, w której jest on jedynym obrońcą oskarżonego
2) naruszyło tajemnicę adwokacką, przeszukując jego kancelarię bez obecności członków samorządu adwokackiego
3) przedstawiło temuż adwokatowi zarzuty prokuratorskie, gdy leżał on nieprzytomny w szpitalu, a który przytomność stracił po pobycie w łazience z agentem CBA

przypominam, że najdłuższy nieprzerwany okres, gdy Polska była państwem prawa przypada na czasy zaboru pruskiego.

#polityka #neuropa #4konserwy
a.....n - Korzystając z okazji, że państwo polskie:

1) aresztowało w sądzie adwoka...

źródło: comment_1602866853zE2tprRPiz95BveEE5b8y4.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 86
@am_anfang_war_napoleon: gdyby nie to że wiek XI jest w miarę cywilizowany, to już dawno bylibyśmy pod zaborami innych państw co było by zasluga obecnej władzy. Przecież takiego #!$%@? to dawno nie było. Obecnie rozgrywają się jakieś porachunki mafijne. Bo inaczej nie można tego nazwać.
  • Odpowiedz
@am_anfang_war_napoleon:

naruszyło tajemnicę adwokacką, przeszukując jego kancelarię bez obecności członków samorządu adwokackiego


Obecność kogoś z samorządu adwokackiego to wymóg zasad etycznych adwokatów, nie obowiązujące prawo. Jeżeli postępowano zgodnie z art 255 par 3 kpk to nie naruszono tajemnicy adwokackiej.
  • Odpowiedz
@rasmor: gwarancje zawarte w KEA sa zagwarantowaniem tajemnicy obrończej która z kolei jest niezbędna do zagwarantowania prawa do obrony która wynika z EKPCz

Proponuje sie doksztalcic a potem myśleć

@Dutch mógłbys tu przyjsc zamiast zajmowac się wirusologia bo na tym się znasz lepiei
  • Odpowiedz
@Kjedne: tajemnica obrończa jest chroniona przez wspomniany przeze mnie artykuł kpku, naruszenie przepisów etyki adwokackiej może skutkować jedynie postępowaniem dyscyplinarnym wobec adwokata, który nie spełnił obowiązku z paragrafu 20 zbioru. Cała ta sprawa z zatrzymaniem jest na tyle wątpliwa, że nie trzeba kłamać.
  • Odpowiedz
@am_anfang_war_napoleon: oczywiście miałem na myśli art. 225 kpku. Kłamstwem jest, że samo przeszukanie bez obecności członka samorządu narusza tajemnice adwokacką. Naruszeniem tajemnicy byłoby kontynuowanie przeszukania bez obecności Giertycha o czym mówi przytoczone stanowisko.
  • Odpowiedz
@rasmor: To nie jest kłamstwo, ponieważ odwołałem się w tym stwierdzeniu do praktyki w takim sensie, w jakim widzi tę praktykę ETPCz, ustanawiający m.in. minimum kompetencji, które musi spełnić jakaś osoba, aby być uczestnikiem tej procedury. Że nie wynika to z k.p.k.? No nie wynika. Ale jest jeszcze prawo międzynarodowe, które słusznie ustanawia wyższe standardy niż polski prawodawca.
  • Odpowiedz
@am_anfang_war_napoleon: rzeczywiście, masz rację jeżeli chodzi o gwarancje tajemnicy określone w orzecznictwo ETPCz i oczywiście zgadzam się, że obowiązuje nas również prawo międzynarodowe. Nadal jednak uważam, że to po stronie Giertycha był obowiązek zapewnienia świadka, bo do niego skierowany jest przepis zbioru zasad etyki.
  • Odpowiedz