Wpis z mikrobloga

@gajowy_marucha: mi instalator polecił to i prawdopodobnie się skuszę: https://cennik.peflex.pl/rekuperacja/antysmogowa-izolowana-skrzynka-filtracyjna-m5-f9-izzifast-8941

alternatywnie na allegro są tanie skrzynki: https://allegro.pl/listing?string=filtr%20kana%C5%82owy&bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-hou-1-1-0717

pakujesz do tego filtry z włókniny filtracyjnej np F5, F7, F9 zakładane na taką kratkę i to jest chyba najtańsze co się da. do tego izzifasta też są dedykowane filtry, całkiem niedrogie, sporo tańsze od tych dedykowanych do central
@gajowy_marucha: ogólnie z filtracją przez reku trzeba uważać żeby nie przeciążyć jednostki. gęste filtry wymagają większego podciśnienia.

ja będę eksperymentował z włókninami - dam czujniki przez i za filtrem i będę mierzył skuteczność, postaram się dobrać włókninę możliwie najmniej gęstą, ale taką by skuteczność była zadowalająca.

co do węgla to on jest konieczny jeśli chcemy się pozbyć zapachów czy też szkodliwych gazów. jeszcze nie obczajałem tematu, ale słyszałem że można kupić
@maraswrona: Tanio nie jest. 750 za skrzynkę. Uważaj na włókniny, z powodu który podałeś (opory). Lepsze są kasety z filtrem składanym w "harmonijkę" - większa powierzchnia. Ja mam filtry F7, dopuszczone przez producenta. F9 wiele nie zmienia, trzeba by iść w HEPA a to już większe pieniądze.
@gajowy_marucha: owszem i hepa jest chyba jeszcze bardziej gęsty więc to i tak ślepa uliczka.

dobra uwaga z tą harmonijką. ale myślałem o czymś takim żeby nawet włókninę kupować i w taką harmonijkę ją składać - musiałbym mieć odpowiednią kasetę do tego z jakimś stelarzem na którym to się opiera, ale jeszcze czegoś takiego nie widziałem.
@gajowy_marucha: ta skrzynka izzi jest droższa, ale na grupie "wentylacja" na fejsie mi odpisali że to dlatego bo jest lepszej jakości niż te tanie z allegro + szczelna, co w sumie chyba jest ważne przy wentylacji, zwłaszcza że ma to być na czerpni.
@gajowy_marucha: @maraswrona: @koob: ja zamówiłem coś takiego. Z tego co się orientuję filtry poniżej HEPA niewiele dadzą, dodatkowo w takiej małej skrzynce zmieszczą się tylko małe filtry a mały filtr to mały przepływ powietrza i trzeba będzie dodatkowe wentylatory montować. W przypadku filtra HEPA to wątpię czy taka mała skrzynka ma sens. Za kilka dni będę miał swój filtr i dam znać co i jak bo mam dwa czujniki
FejsFak - @gajowy_marucha: @maraswrona: @koob: ja zamówiłem coś takiego. Z tego co si...

źródło: comment_1602880245GyaP1OnN2uvyXbJpW37sFc.jpg

Pobierz
@gajowy_marucha: bez montażu ale na razie zrezygnowałem z filtra ulpa - zarezerwowałem tylko miejsce w skrzynce

P.s. najbardziej zależy mi na filtracji tych najdrobniejszych cząstek - głównie chodzi mi o zarodniki grzybów - bo te najmniejsze najbardziej mi dokuczają a filtry z grupy F są za słabe
@gajowy_marucha: sam będę montował, czekam już 2 tygodnie i w przyszłym powinien być filtr gotowy. Jak wpiszesz w Google filtropol to powinno ci znaleźć firmę. Na razie nie reklamuję bo filtra nie mam i może to być wałek, jeszcze tylko tydzień oczekiwania.
@gajowy_marucha: zainstalowałem, nie wrzucałem jeszcze fotek i dokładnego opisu co i jak bo na razie zamontowałem prowizorycznie - skrzynia filtracyjna nie mieści mi się w pionie i na razie zamontowałem na leżąco.
@gajowy_marucha: inwestycja dosyć droga i nie jestem zadowolony w 100% bo jest kilka rzeczy które mi się nie podobają. Po pierwsze skrzynia filtracyjna bardzo niechlujnie wykonana, musiałem wyciągać z niej elementy bo filtry się nie mieściły i nie domykało się wieko; wieko ma też zbyt mało śrub przez co są nieszczelności (musiałem założyć zacisk); filtry w skrzyni musiałem uszczelniać uszczelką do drzwi bo były by konkretne przedmuchy; filtry były też zbyt