Wpis z mikrobloga

Mam kłopot. Po wpisaniu komendy shutdown system się zamyka ale nie wysyła do aplikacji sygnału sigterm, albo wysyła ale nie czeka i je zamyka. Wywala mi to skrypty. Miał ktoś podobnie?

system ubuntu 18.04 lts

#linux #programowanie
  • 10
@aseeon_: Tą samą wersje systemu zainstalowałem na virtualce i skrypty działają. Gdy komputer wyłączam przyciskiem to sygnał idzie ale bardzo krótko czeka na wyłączenie.
@K-S-: A ile byś chciał, żeby system czekał? Przecież jak awaryjnie wyłączasz z guzika to wiadomo, że nie robisz tego żeby czakać aż łaskawie wszystko się wyłączy.

Zobacz czy masz plik /etc/init.d/sendsigs, może tak się będzie dało skonfigurować to
@dupaztrupa: Jeżeli wpisuje polecenie to chciałby by wszystko się spokojnie wyłączyło i zapisało. Jeżeli krótko nadusisz przycisk to tak jakbyś wpisał poweroff, przy dłuższym przyduszeniu odcinasz zasilanie.

Sprawdze ten plik. Ewentualnie napiszę skrypt do wyłanczania skryptów. Najbardziej boli że na windows to działa.
@MyNameIsJefff: W sumie to nie. Mam skrypt który wyłącza wszystkie skrypty i z niego korzystam. Polecenie shutdown dalej nie czeka, wysyła sigterm i po chwili wyłącza dany program.

Z tym że te skrypty są uruchomione w tle ale nie są dodane jako demony więc nie wiem czy w takim wypadku shutdown czeka czy nie. O i wszystko pisane w python.