Wpis z mikrobloga

Mircy, otrzymałem wczoraj listem poleconym zawiadomienie o dokonaniu wpisu do Księgi Wieczystej, dwa tygodnie po odbiorze lokalu od dewelopera. Generalnie podpisałem tylko protokół zdawczo-odbiorczy przy odbiorze, oprócz tego nic nie robiłem (bo tak mnie poinformował specjalista od odbiorów, że nic nie muszę). Wygląda na to, że miał rację, ale mam pytania.

1. Co ja muszę zrobić teraz z tym, zgłosić do banku tylko? Zmienić adres zameldowania na zakupione mieszkanie? Jakieś dodatkowe działania?
2. We wpisie oraz w samej umowie deweloperskiej jest stary numer z podziałem klatkowym, a administracja nadała budynkowi jeden numer bez podziału na klatki, stąd też w rzeczywistości mój adres jest inny niż opisany w Umowie Deweloperskiej oraz KW - czy muszę z tym też coś zrobić?

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4recki: podpisywałeś już końcowy akt notarialny? Jeśli nie, to to zawiadomienie, które dostałeś, to pewnie tylko wpis roszczenia z umowy deweloperskiej. Sądy tak szybko nie pracują, żeby po 2 tygodniach mieć wpis o założeniu ksiegi, zresztą wpis masz dopiero po finalnym akcie.
  • Odpowiedz