Wpis z mikrobloga

Czy robiąc stronę spełniającą WCAG 2.1 muszę uwzględnić wsparcie dla tego gówna jakim jest IE? Kompletnie zapomniałem o istnieniu tego syfu, a używałem w CSSie grid-template przez co strona na IE wygląda jak śmietnik. A nie chce mi się teraz kombinować z dodawaniem gridu dla tej śmiesznej niewspieranej już przeglądarki, no ale jak trzeba będzie to i to się ogarnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#webdev #css #webdesign
  • 5
  • Odpowiedz
@MartinPL: właśnie przeczytałem w necie, że WCAG 2.1 jest 'agnostyczne przeglądarkowo', co wskazywałoby na to, że na każdej przeglądarce ma być tak samo czytelna treść dla wszystkich użytkowników. Dlatego teraz siedze i pisze durne -ms-grid-column i -ms-grid-row żeby to miało ręce i nogi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@alfabetaborzy: takie pierdu pierdu z tymi przeglądarkami, bo jak jutro stworzę przeglądarkę, która w ogóle nie obsługuje CSS to ktoś będzie się silił, żeby na niej też strona działała tak samo? Jeżeli przeglądarka nie implementuje "obowiązujących" standardów, to ciężko zapewnić jej wsparcie, bo to nierealne.
  • Odpowiedz
@zwierzak40: no w sumie racja, ale minus z IE jest taki, że w robocie (dla której robię właśnie stronę), pracownicy wciąż używają IE bo są skrajnie nietechniczni i mają ją przypiętą na pasku. Jak to u kogoś zobaczę to na ogół zwracam im uwagę, ale wiadomo jak to jest...
No i moja branża niestety jest podmiotem publicznym i podejrzewam że istnieją ludzie (szczególnie starszej daty), którzy chcąc czegoś się dowiedzieć włączają
  • Odpowiedz
@alfabetaborzy: no to w takim razie powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) CSS to wierzchołek góry lodowej, część bibliotek używa już rzeczy niedostępnych w IE, co prawda wypuszczają często polyfille, ale nie zawsze. Ja to Ty wyceniasz to daj dwie wyceny, nawet jak jesteś pewny, że klient wybierze opcje z IE, to przynajmniej będzie wiedział dlaczego dłużej i drożej wychodzi i cała branża może szybciej wyjdzie z tego
  • Odpowiedz