Wpis z mikrobloga

Mam #macbook kupowany w grudniu 2018, wersja #macbookpro i generalnie leży na biurku (mam 5 cykli baterii) tylko że czasami wśród miliona wydruków, notatek, książek itp najprawdopodobniej leżał krzywo, przez co teraz jak go stawiam na równej powierzchni, to po naciskaniu palcem na narożniki czuć, że się buja XDDD
Nie ściemniam, serio nigdzie nie upadł, leżał głównie na biurku i czasami go brałem do drugiego pokoju. Chyba po prostu taka jakość wykonania.
Ktoś z Was miał podobny przypadek? Zglaszaliscie to jako wadę i uznali? Znając życie i podejście #mediamarkt powiedzą, że sam go uszkodziłem mechanicznie XDDD
#apple
  • 48
@Norskee: wroce do domu, to sprawdzę. A co myślisz, że bateria spuchła od używania?
Dodam, że touchpad w lewym narożniku wystaje ponad powierzchnię a chyba powinien być poniżej.
@PepeXD: wygląda na spuchniętą baterię. Miałem tak już dwa razy przy Mid 2015. Raz była akcja wymiany baterii i chyba przy wymianie dostałem dalej lipną serię bo ostatnio wymieniałem znowu po około dwóch latach (w obu przypadkach na koszt Apple)
@PepeXD: bateria #!$%@?, nie uznają Ci tego w mediamarkcie, ani na gwarancji jak nie masz AppleCare, bo minęło za dużo czasu - na baterie jest disclaimer i nie ma na nią 2 lat rekojmi tylko 6 miesięcy, obejmuje to AppleCare ale no jej czas to rok od aktywacji a jak przedłużałeś to 3 lata - ale pisząc o mediamarkcie pewnie tego nie zrobiłeś.

Ogólnie lipna sprawa bo wymiana tego kosztuje 1500zł
Ogólnie lipna sprawa bo wymiana tego kosztuje 1500zł XD jeśli chcesz oryginalną bo bateria jest wymieniana z obudową w tej generacji


@ewridejhardtrajning: Zasyfić klawiaturę aby się zacinała i oddać w ramach programu wymiany klawiatury w tym modelu. Klawiaturę wymieniają z baterią i górną częścią obudowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja bym spróbował gdyby nie chcieli mi tego przyjąć.
Mierząc w taki sposób delikatna "buła" jest na środku. Po brzegach jest równo. Jedynie po przekątnych jest krzywo. Pytanie czy bateria jest na środku?
@ewridejhardtrajning: wiesz, tak długo jak wokół baterii jest mnóstwo miejsca i puchnięcie jedynie zabiera "powietrze" to spoko, mogę w to uwierzyć, ale jeśli puchnięcie rozpiera inne elementy i laptop się na stole kołysze, to już raczej jest wada fabryczna, bo raczej nie sprzedają laptopów z bułami
@PepeXD: bateria puchnie bo się zużywa xd masz 5 cykli baterii przez 2 lata to też świadczy że średnio ją utrzymujesz w kondycji

bateria to część eksploatacyjna, jak np olej czy opony w aucie... jak oleju nie zmienisz i silnik Ci się psuje to myślisz że Ci naprawią silnik ?
@ewridejhardtrajning: w macu bateria jest niewymienna, więc nie mam nawet możliwości jej odpiąć. Mam 5 cykli (sam nie wiem czemu aż tyle) bo planowałem sprzedać laptopa z jak najmniejszą liczbą cykli, żeby dostać dobrą kasę XD Kondycja baterii powinna być idealną, skoro jest cały czas pod prądem. Zresztą tutaj są różne opinie, jeden rabin powie tak inny powie inaczej. Dzięki za opinie i pomoc. Pozdrawiam
Jak nie zapomnę, napiszę co tam
@Lordon: no normalnie, jest aż 5, bo widocznie w ciągu 2 lat łącznie uzbierało 5x po 100 punktów procentowych ładowania. Kiedyś myślałem, żę cykl wskakuje, gdy się zejdzie np. do 20 lub 50% i ładuje do pełna, a okazuje się, że Apple liczy każdy punkt procentowy osobno czyli np. 100 -> 20 -> 100 oznacza ładowanie 80%, i tak np. 5x oznacza, że naliczy nam 5x0.8 czyli 4 cykle, a ładowanie
@PepeXD: Nie słuchaj typa to nie jest zużycie baterii, tylko wada fabryczna jeśli tak spuchła. Zużycie baterii polega na degradacji maksymalnej pojemności z czasem. I na to też jest gwarancja jeśli w czasie roku (chyba w przypadku apple) spadnie poniżej 80%.
@PepeXD: kek to fajne apple, nawet 2 stare telefony xiaomi majace prawie 7 i 6 lat nie maja spuchnietej baterii, a sa tyrane dzien w dzien i ladowane po 3 razy dziennie(bo pojemnosc ze starosci zadna) albo trzymane caly czas na ladowarce, bo sluza jako playery przez bt puszcaja muzyke na wzmacniacz
Cos jakosc akumulatorow chyba lezy skoro takie cyrki sie dzieja regularnie. Raz to by mozna powiedziec, ze przypadek, ale